Czym jest mPOS24 i co warto o nim wiedzieć?

0
Czym jest mPOS24 i co warto o nim wiedzieć

mPOS24 to aplikacja mobilna, która umożliwia przyjmowanie płatności bez użycia terminala. Twoi klienci mogą zapłacić BLIKIEM, podczas gdy Ty potrzebujesz jedynie telefonu z Androidem – to idealna opcja dla osób prowadzących nowoczesny biznes.

Komfort pożyczania online

0
Komfort pożyczania online

Dążenie do jak najlepszego ułatwiania sobie życia i załatwiania najbardziej nawet skomplikowanych spraw za pomocą internetowej rzeczywistości, stało się obecnie naturalnym, a wręcz koniecznym sposobem funkcjonowania w realistycznym świecie. Chociaż, w celu załatwienia bieżących potrzeb, w wielu jeszcze przypadkach, niezbędna jest fizyczna obecność, jednak większość z pozostałych można zrealizować drogą współczesnej elektronicznej techniki.

Zapewne łatwiej, zamiast fatygować się, by w razie potrzeby kierować kroki do jakiegoś banku, skierować lepiej uwagę na kredyt gotówkowy online na get-money.pl. Zalety jakie daje ta możliwość, w zasadzie nie sprowadzają się tylko i wyłącznie do zaoszczędzenia trudu i zmęczenia stóp. Jak kilkoma kliknięciami można w łatwy i szybki sposób otrzymać upragnione środki finansowe, przekonali się ci, którzy wybrali tę drogę realizacji własnych planów.

Bez względu, czy były one wielkie czy też związane z potrzebą uzyskania środków na pokrycie bieżących kosztów codziennego utrzymania. Posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, w zasadzie, otwiera drogę do nieograniczonych możliwości, które dają pożyczki gotówkowe. Dzięki nim można pozwolić sobie na kupno nowego komputera, telewizora, sprzętu AGD czy innego niezbędnego w gospodarstwie domowym urządzenia. Można urzeczywistnić w końcu długo oczekiwane plany dokonania generalnego remontu mieszkania czy też, w razie jego braku, kupna nowego. W tematyce drogowej, posiadanie samochodu jest niezbędne dla każdego i w zasadzie, każda rodzina ma własny środek lokomocji. W tym ostatnim przypadku, większość właścicieli pojazdów czterokołowych zdobyła je dzięki korzystaniu z form kredytowych. Któż zresztą, choćby raz w życiu, nie korzystał z jakiegokolwiek kredytu. Wiele osób również całe swoje życie buduje na tymże wsparciu. Ważnym jest zatem właściwy wybór. Warto z całą pewnością skorzystać z propozycji oferowanych przez kredyty gotówkowe online na get-money.pl. Rzesze zadowolonych klientów potwierdzają trafność wyboru.

Czy wszystko trzeba załatwiać w placówce banku? Dowiedz się, co możesz zrobić przez internet

0
Czy wszystko trzeba załatwiać w placówce banku? Dowiedz się, co możesz zrobić przez internet

Obecnie prawie wszyscy mamy konto bankowe, a zdarza się, że nigdy nie odwiedzamy oddziału instytucji, gdyż wszystko załatwiamy przez internet. Konkurencja na rynku jest duża, więc chcąc zachęcić klientów do skorzystania właśnie z ich oferty, bank online pozwala na załatwienie wielu spraw bez konieczności kontaktu z obsługą. Jakie możliwości ma taki rachunek?

Jak działa nowoczesne konto w banku online?

Działające na polskim rynku instytucje bankowe oferują prowadzenie rachunków praktycznie bez żadnych opłat, to znaczy określają ich wysokość, ale aktywność klienta sprawia, że jest z nich zwolniony. Obserwuje się tendencję, zgodnie z którą banki dążą do tego, by klienci samodzielnie obsługiwali jak najwięcej funkcji – dziś sami robimy przelewy, wypłacamy pieniądze i składamy różne wnioski. Jeśli dobrze radzimy sobie z obsługą komputera, możemy założyć konto internetowe i korzystać z banku online. Bankowość elektroniczna pozwala na oszczędność czasu, gdyż nie musimy planować wyprawy do oddziału banku, by założyć lokatę, wziąć kredyt czy wykonać zwykły przelew. Wszystkie operacje możemy wykonywać z domu, gdyż konto internetowe jest aktywne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie dotyczą nas świąteczne ani nocne przerwy. Czasami witryna jest odświeżana i wtedy nie możemy z niej korzystać, ale wiemy o tym dużo wcześniej. Jeśli będziemy mieli jakikolwiek problem, zawsze możemy zadzwonić do pracownika infolinii, który z pewnością pomoże. Na stronie działa także czat, za pomocą którego szybko skontaktujemy się z pracownikiem banku. Tego typu konto bankowe jest całkowicie bezpieczne – jest bowiem chronione unikalnym hasłem, a samo logowanie odbywa się przy pomocy zaszyfrowanego protokołu SSL. Za jego pośrednictwem możemy zrobić przelew, zamówić różne usługi bankowe, opłacić składki, a nawet (zakładając tzw. Profil Zaufany), załatwić sprawy urzędowe, np. uzyskać zasiłek.

Nowoczesne aplikacje mobilne w banku online

Do nowoczesnego konta w banku online oferowana jest także aplikacja, którą możemy pobrać na swój smartfon. Bank w telefonie to wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, czyli zabezpieczyć telefon. Korzystając z aplikacji mobilnej ustalmy limit na przelewy i wydatki mobilne. Banki ustalają automatycznie, niskie limity dla transakcji zlecanych przez aplikację w telefonie – w ten sposób zabezpieczają nas przed utratą pieniędzy, do której mogłoby dojść po kradzieży smartfona. Jeśli limity dla bankowości mobilnej są zbyt wysokie na nasze potrzeby, obniżmy je. Trzeba także założyć silne hasła: osobne do telefonu i do aplikacji bankowej. Hasło do telefonu umożliwia blokowanie ekranu startowego i dostępu do aplikacji, co w przypadku kradzieży telefonu zablokuje dostęp do jego zawartości – haker pewnie sobie z tym poradzi, ale w tym czasie wyłączymy dostęp do bankowości.

Nowoczesne konto w banku online jest połączone z wieloma usługami dodatkowymi. Bankowość elektroniczna i aplikacje mobilne dają dużo możliwości i ułatwiają korzystanie z rachunku.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty/nest-gotowka-na-klik

Jak ubrać się do teatru latem? Podpowiadamy

0
Jak ubrać się do teatru latem? Podpowiadamy

Teatr jest miejscem wyjątkowym, zatem wybierając się na spektakl, powinniśmy podkreślić powagę miejsca także za pomocą stroju. Warto jednak pamiętać, że latem, nawet na oficjalnych wyjściach, ubieramy się trochę inaczej, niż w pozostałe pory roku.

Oświetlenie do nauki – wszystko, co warto o nim wiedzieć

0
Lampa do biurka

Do efektywnej nauki potrzeba przede wszystkim chęci, lecz nie zapominajmy, że nawet największe mogą nie wystarczyć, gdy nie zapewnimy sobie do wkuwania odpowiednich warunków. Jednym z ważniejszych czynników jest dobór oświetlenia, które nie powinno rozpraszać i męczyć oczu, negatywnie wpływając na samopoczucie. Jak więc je dobrać, aby pomagało, a nie przeszkadzało w nauce?

Nic nie zastąpi naturalnego światła

Zacznijmy do tego, że najważniejsze jest światło naturalne, więc biurko postarajmy się ustawić jak najbliżej okna, frontalnie lub bokiem. Ma ono właściwości aktywizujące, a jego odpowiednie natężenie i barwa znakomicie poprawiają koncentrację, mobilizując do jeszcze wydajniejszej pracy. Po zmroku jednak, co zimą następuje bardzo szybko, musimy przestawić się na sztuczne światło, które powinno być jak najbardziej przyjemne, przypominające naturalne oświetlenie.

Oświetlenie miejscowe – jakie powinno być?

Podstawą jest oczywiście górne światło, ale poza nim musimy zainwestować w oświetlenie miejscowe, a łączne natężenie powinno wynosić około 500 luksów. Lampa do biurka musi zapewniać nie tylko odpowiednio mocne światło, bo również istotne jest to, aby była funkcjonalna – wyposażona w ruchome regulowane ramię. Ważna jest też odległość blatu od źródła światła. Dużo tu zależy od naszego wzrostu, ale przeważnie wynosi od 35 do 40 cm.

Barwa światła – jaka najlepsza do nauki?

Światło przybiera różne barwy, co najlepiej widać po słońcu, które czasem mocno i jaskrawie razi, a innym razem delikatnie zaznacza swoją obecność, jak ma to miejsce przed zachodem słońca. Sztuczne światło też ma takie właściwości i w zależności od aktywności, powinniśmy je dopasować, aby jak najlepiej nam służyło. Do nauki polecane jest pobudzające, zwiększające koncentrację białe, neutralne światło. Chociaż ciepła barwa oświetlenia wprowadza miły nastrój, to w czasie pracy naukowej należy się go wystrzegać, bo może usypiać.

Inne ważne parametry

Zwracajmy też uwagę na wskaźnik oddawania barw, który określany jest liczbą z przedziału od 1 do 100. Najwyższa wartość (100) oznacza, że kolory są idealnie odwzorowane, czyli dokładnie tak, jakby były oświetlone światłem słonecznym. Nasza lampka nie musi zapewniać aż tak maksymalnych parametrów, ale dobrze, aby wspomniany wskaźnik był wyższy niż 80. Kluczowe znaczenie ma również blat biurka – najlepiej jak jest matowy i nie odbija światła. Co również istotne, nie zapominajmy, że zgodnie z prawami fizyki – jasne barwy odbijają światło, a ciemne pochłaniają. To oznacza, że do ciemnych mebli trzeba zastosować lampkę biurkową o większej mocy.

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie odgrywa niebagatelną rolę, zwłaszcza podczas nauki. Im lepiej dobrane, tym większe korzyści, zarówno gdy mówimy o komforcie pracy, jak i koncentracji.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o franczyzie – wiedza w pigułce

0
Wszystko co powinieneś wiedzieć o franczyzie – wiedza w pigułce

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad różnymi metodami zarabiania jak największych pieniędzy. W ramach swoich działalności często decydują się na założenie własnego oddziału banku. Taka forma działalności kojarzy się z dużym prestiżem i w przypadku odpowiedniego jej prowadzenia, może zapewnić spore zyski. Prowadzenie własnego oddziału wiąże się z koniecznością podpisania z bankiem umowy franczyzowej.

Coraz większa grupa przedsiębiorców zwraca uwagę na korzyści, jakie zapewnia im franczyza banku. Oczywiście samo zawarcie umowy nie jest gwarancją sukcesu. To czy taki biznes się powiedzie, zależy od wielu czynników. Decydując się na założenie oddziału banku należy pamiętać, że sektor usług i produktów bankowych jest bardzo konkurencyjny i wymagający. Warto więc posiadać pewną wiedzę na temat takiej franczyzy.

Umowa na zasadach partnerstwa

Franczyza banku to ciekawy pomysł na biznes, który polega na tym, że franczyzodawca, którym jest bank udziela franczyzobiorcy (partnerowi biznesowemu) wsparcia w postaci przekazania mu specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz prawa do sprzedaży produktów i usług bankowych na rynku lokalnym. Innymi słowy partner prowadzący działalność gospodarczą zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży produktów danego banku. W zamian partner otrzymuje wynagrodzenie za sprzedane produkty oraz otrzymuje pomoc w formie reklamy, działań marketingowych czy też udostępnienia specjalnego systemu informatycznego. Oprócz wsparcia, bank sprawdza czy jego partner działa zgodnie z zasadami i standardami obowiązującymi w jego całej sieci.

Najważniejsze zalety umowy franczyzowej z bankiem

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na model biznesowy, jakim jest franczyza banku mają dostęp do praktycznie gotowej koncepcji biznesowej. Banki przekazują bowiem informacje na temat wszystkich procedur i standardów, które muszą zostać wdrożone przez przedsiębiorcę. Oprócz tego franczyzobiorca może liczyć na pomocne szkolenia prowadzone przez bank.

Niskie koszty ponoszone przez franczyzobiorcę wiążą się z możliwością szybkiego uruchomienia oddziału banku. Należy pamiętać jedynie o jednorazowej opłacie licencyjnej oraz o kosztach komputerów, mebli, obiektu oraz elementów wizualizacyjnych, które wyraźnie będą wskazywać do jakiej sieci należy oddział danego banku.

Zaletą jest również to, że partner banku będzie działał na rynku lokalnym, który jest mu bardzo dobrze znany. Dzięki lokalnym kontaktom oraz dobrze prowadzonemu biznesowi, partner może zapewnić sobie zyski na wysokim poziomie.

O czym należy pamiętać decydując się na franczyzę banku?

Co prawda franczyza banku wiąże się z otrzymywaniem od instytucji bankowej wielu gotowych procedur i pomysłów, jednak mimo to należy pamiętać, że istotne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia w zakresie poszukiwania klientów, sprzedaży bezpośredniej czy też poszukiwania kanałów sprzedaży w środowisku dużej konkurencji. Istotne jest zadbanie o dobry biznesplan oraz o personel, który jest odpowiednio przeszkolony i dobrze opłacany. Nie bez znaczenia jest posiadanie zabezpieczenia finansowego na przynajmniej kilka miesięcy działalności. Istotna jest też właściwa lokalizacja, która w przypadku produktów bankowych powinna znajdować się blisko konkurencji.

Więcej o franczyzie: https://nestbank.pl/wspolpraca/

Okna Vetrex

0
Okna Vetrex

Budowanie domu to nie tylko wybieranie materiałów budowlanych, czy mebli i dodatków, które są już zwieńczeniem budowy domu, ale to także inny ważny wybór – wybór idealnych okien do swojego domu. Okna pełnią przecież bardzo ważną rolę w każdym budynku, chronią one przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, wiatr, czy deszcz. Dlatego okna to nie tylko element wystroju, ale przedmiot, który chroni inne części naszego domu przed zniszczeniem i stratami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien do swojego domu lub mieszkania?

Istotną kwestią, na którą trzeba zdecydowanie zwrócić uwagę jest energooszczędność zakupionych przez nas okien. Jak można wyjaśnić energooszczędność w odniesieniu do okien? W tym wypadku chodzi przede wszystkim o termoizolację, która zagwarantowana jest przez używanie do produkcji okien wysokiej jakości materiałów. Warto wybierać okna, które stworzone zostały w oparciu o wytrzymałe materiały, które zapewnią naszym wnętrzom ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi przez długie, długie lata. Kolejną kwestią, która jest naprawdę bardzo istotna, jest izolacja akustyczna. Warto zwrócić uwagę, czy zakupione przez nas okna posiadają wysoki stopień izolacji akustycznej, co zagwarantuje nam ciszę i spokój podczas przebywania w naszym domu, czy mieszkaniu. Hałas jak wiadomo, jest szkodliwy dla samopoczucia i zdrowia, co sprawia, że warto zadbać aby jego poziom w pomieszczeniach był jak najniższy. Warto się również upewnić czy okna, które mamy zamiar zakupić spełniają wymagania współczesnych architektów, co jest ważne podczas szczegółowego urządzania wnętrz naszego domu.

Okna Vetrex – czy warto zdecydować się na tego typu zakup do swojego domu lub mieszkania?

Okna te mogą pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami, otrzymanymi na prestiżowych testach branżowych związanych z produkcją okien. Co więcej, okna te zajmują pierwsze miejsce w rankingu stworzonym przez stronę internetową http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/vetrex-na-goracym-uczynku. Warto więc wybierać okna sprawdzone przez profesjonalistów i osoby znające się na budowie i wykończeniu domu. Ciekawym rozwiązaniem jest niewidoczne i niezwykle wytrzymałe okucie, co gwarantuje nam wyższe walory estetyczne, czyli zdecydowanie lepszy wygląd w porównaniu do standardowych okien. Co więcej, ukryte zawiasy gwarantują wzmocnienie energooszczędności tych okien. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej na temat okien oknotest.pl.

Okna ProSafe – co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Czy warto zakupić te okna?

Ważną cechą okien, szczególnie takich, które chcemy posiadać we własnym domu rodzinnym jest bezpieczeństwo. Okna antywłamaniowe dają nam możliwość ochrony swojego domu lub mieszkania przed włamaniem i kradzieżą. Bezpieczeństwo w przypadku tych okien zapewniają między innymi specjalnie skonstruowane zaczepy oraz zawiasy, wytrzymałe okucie przeciwbieżne, specjalna klamka w komplecie z kluczykiem, bezpieczna szyba typu P4 oraz silne wzmocnienia wykonane z dobrej jakości stali, które są cięte pod kątem 45 stopni. Warto mieć na uwadze, za montaż okien przeciwwłamaniowych odpowiedzialne są specjalne ekipy specjalistów, ponieważ prawidłowy montaż jest podstawą bezpieczeństwa zapewnianego przez ten typ okien.

Szczelność okien Vetrex, co jeszcze powinniśmy o tym wiedzieć? Czy warto zdecydować się na ten typ okien?

Aby okna były szczelne i gwarantowały naszym wnętrzom odpowiednią ochronę przed wilgocią i deszczem muszą posiadać między innymi potrójne uszczelnienia o cechach 4 klasy przepuszczalności powietrza. Dzięki różnego typu zabezpieczeniom okna Vetrex zachowują szczególną odporność nawet na ekstremalne warunki pogodowe. Warto poczytać więcej na temat tego typu okien, ponieważ cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród klientów oraz profesjonalistów w dziedzinach wykończeń budynków. Warto zainwestować w dobre i wytrzymałe, a co najważniejsze – bezpieczne okna.Bezpieczeństwo Nasz i Naszej rodziny jest przecież rzeczą nadrzędną szczególnie w kwestii domu rodzinnego.

Jak postawić na odpowiednie obuwie robocze?

0
buty robocze

Obuwie robocze jak najbardziej jest elementem podstawowym w zasadzie każdego roboczego ubrania. Obuwie ma za zadanie chronić naszą stopę przed mechanicznymi urazami, ale nie tylko. Ma ją również chronić przed substancjami toksycznymi, żrącymi oraz skutkami ubocznymi działań w temperaturach skrajnych.

Zależnie od pracy wykonywanej

Gdy wybieramy buty robocze, to dobrać je powinniśmy w zależności od rodzaju przez nas wykonywanej pracy. Pozwala to na uniknięcie wszelkich zagrożeń. Do tego będziemy mieli pracę naprawdę komfortową. W roboczych butach niejednokrotnie spędzamy przecież cały dzień. Istotne jest zatem to, aby buty były maksymalnie wygodne. Pięta musi przylegać do buta. But z kolei musi być na jakieś pół centymetra dłuższy od stopy. Buty nie mogą być zbyt małe. Nie mogą także uciskać naszej stopy. Jest to tak ważne, ponieważ może nam spuchnąć noga.

Buty od znanego producenta

Gdy już kupujemy buty robocze, to powinniśmy zainwestować w buty od znanego producenta. Dzięki temu będziemy mieli zapewnioną jakość wysoką, a to się przekłada na zwiększenie samej długości używania tego obuwia. Na pewno musimy sobie zmierzyć długość stopy oraz go dopasować do rozmiaru odpowiedniego. Pamiętajmy, że zawsze musimy korzystać z rozmiarówki danego producenta. Pamiętać musimy, że buty od różnych producentów między sobą się różnią wielkością. Buty się także różnią szerokością. Niektórzy producenci mają w ofercie swojej buty o szerokości zwiększonej. Z racji na budowę wyróżniamy: trzewiki, półbuty, sandały czy też buty do kolan. Podstawowe rodzaje obuwia to obuwie bezpieczne, obuwie ochronne oraz obuwie zawodowe. Bezpieczne obuwie posiada podnosek. Wytrzymuje on siłą nacisku. Obuwie ochronne posiada podnosi, które wytrzymają uderzenia z energią. Z kolei obuwie zawodowe posiada ochronne cechy, ale jednocześnie nie posiada już podnoska.

Lepiej kupmy sami

W pracy od swojego pracodawcy najczęściej dostajemy ochronne buty. Najczęściej są one jednak wątpliwej jakości. Nie powinniśmy jednak stosować tylko i wyłącznie tego obuwia. Pamiętajmy, że chodzi tutaj jak najbardziej o nasze zdrowie oraz o nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy zatem śmiało zdecydować się na zakup odpowiednich butów, które będą jednocześnie wysokiej jakości, będą komfortowe oraz nie będą u nas powodowały bólu stóp oraz nóg. Naprawdę jest to możliwe do osiągnięcia. Pamiętajmy o tym. Warto jeszcze dodać na sam koniec, że nie potrzebujemy na to dużych pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy z:butyrobocze.eu

Jak znaleźć pracę marzeń?

0
Jak znaleźć pracę marzeń?

Znalezienie pracy, która daje nam satysfakcję a przy tym pozwala na godne życie jest niezwykle ważne.

Baterie łazienkowe

0
Baterie łazienkowe

Bateria jest jednym z ważnych atrybutów łazienki. Stwarza komfort właścicielom i gościom  oraz pełni funkcję estetyczną. Nowoczesne zestawy są tworzone z różnych materiałów, które harmonijnie pasują do każdego wnętrza. Rynek wodno-kanalizacyjny jest dziś dość obszerny, więc niedoświadczona osoba może być zdezorientowana.

Ponadto konieczne jest wybranie odpowiedniej opcji, należy zwrócić uwagę na instalację. Jeśli ktoś nigdy nie zrobił tego samodzielnie, lepiej zadzwonić do hydraulika, który zrobi wszystko porządnie i szybko. Rzeczywiście, w tym przypadku wszystko zależy nie tylko od dostępności narzędzi, ale także od rodzaju mocowania baterii łazienkowej.

Dostępne na rynku baterie łazienkowe

Różne modele i opcje projektowe, szeroki zakres cen produktów pozwala potencjalnemu nabywcy wybrać odpowiednią rzecz. Początkowym parametrem podczas wyboru baterii łazienkowej jest długość wlewki. Najczęściej do łazienek wybierane są krótsze opcje – 20-25 cm. Istnieją również skrócone wersje, które są kompaktowe. Należy również określić, co będzie bardziej funkcjonalnie i wygodne: wlewka obrotowa lub stała.

Rodzaje baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe z wlewką są znane nabywcom, ponieważ są one najczęściej używane do pracy z twardą chlorowaną wodą, która jest podawana do mieszkań. Naprawa tej opcji wiąże się zwykle z wymianą uszczelki. Baterie łazienkowe, jako mikser są bardziej popularne z pojedynczą dźwignią, wyróżniają się łatwością obsługi i finezją. Aby dostosować temperaturę i ciśnienie wody, dźwignia jest po prostu podnoszona lub opuszczana, a następnie obracana we właściwym kierunku. Znaczącą wadą tego modelu jest niska tolerancja osadów soli w składzie wody.

Z czasem blokują moduł miksera, co negatywnie wpływa na jego dalszą pracę. Jego naprawa polega na całkowitej wymianie zaworu kulowego. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się kamienia i osadu w systemie kulowym, trzeba zainstalować specjalne filtry. W rezultacie już oczyszczona woda jest dostarczana do kranu. Dzięki temu mechanizmowi mikser działa znacznie dłużej.

Bateria łazienkowa jednouchwytowa

Urządzenie, ma dźwignię, która pozwala kontrolować ciśnienie i temperaturę wody. Jest łatwy w użyciu. Jego wkład jest zwykle ceramiczny lub metalowy i działa jak uszczelnienie, a także rozprowadza strumień wody.

Mikser łazienkowy dwuzaworowy

W tym przypadku regulacja dopływu wody odbywa się za pomocą dwóch uchwytów, które są umieszczone po bokach zaworu. W każdym z nich są skrzynie dźwigowe, w których znajdują się również gumowe uszczelki lub specjalne pierścienie ceramiczne, które działają jak uszczelki. W przypadku gwałtownego spadku ciśnienia wody model ten jest bardziej stabilny i wygodny.

Baterie łazienkowe – termostaty

Jest to panel z uchwytami, które pomagają szybko regulować temperaturę i ciśnienie. Ten model jest bardziej nowoczesny i wygodny. Ponadto łączy wszystkie zalety poprzednich typów mikserów.

Przeznaczenie baterii łazienkowych

Z tego powodu wszystkie modele można podzielić na cztery grupy: do wanny, do umywalki, do bidetu, do prysznica.

Baterie łazienkowe do wanny

W tej sytuacji mogą być również dwie oddzielne opcje montażu: na wannie lub na ścianie. W pierwszej wersji tylko pokrętła regulacyjne i wylewka będą na powierzchni. Stosowane najczęściej do wanien akrylowych. Jednak większość właścicieli preferuje drugą opcję montażu.

Dotyczy to małych łazienek, w których wanna znajduje się bardzo blisko zlewu, dzięki czemu można zaoszczędzić na zakupie dwóch kranów i ograniczyć jedną z przedłużoną wylewką i mechanizmem obrotowym. Ale ich istotną wadą jest brak bezpieczeństwa. Często powodują przecieki w punktach mocowania, ponieważ mechanizm szybko się zużywa. Ceny baterii zaczynają się od  140 do 1950 złotych.

Bateria łazienkowa do umywalki

Mikser można również zamontować zarówno na ścianie, jak i na samej umywalce. Jednak większość nabywców preferuje drugą opcję. Ceny oscylują od 80 do 850 złotych.

Bateria łazienkowa do prysznica

Są to modele bez wylewki. Zamiast tego są one wyposażone w wąż, a także uchwyty do regulacji. Są przymocowane wyłącznie do ściany. Punkty mocowania są maskowane specjalnymi elementami dla większej estetyki. Ceny wynoszą od 120 do 1100 złotych.

Bateria łazienkowa do bidetu

Baterie łazienkowe te są podobne do modeli umywalkowych. Większość jest montowana bezpośrednio do obręczy dzięki specjalnym otworom montażowym. Dodatkowo jest uzupełniony aeratorem. Ten projekt jest wyposażony w zawór kulowy, który umożliwia regulację kierunku wody. Ceny wahają się od 190 do 430 złotych.

Różne są opcje montażu i łączenia baterii łazienkowych ze względu na duży wybór modeli dostępnych obecnie na rynku. Różnią się strukturą, materiałem, funkcją, ceną i jakością. Aby upewnić się, że wszystkie prace zostały wykonane niezawodnie, warto poprosić o konsultację hydraulika.

ZOBACZ TEŻ