Dodatkowy mobilny sprzęt na studiach może być bardzo przydatny. W roli pomocy naukowej sprawdzi się m.in. dobrze dobrany tablet. Pytanie na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaki tablet dla studenta będzie najlepszym wyborem?

Wielkość ekranu

Pierwszy dylemat przed jakim staje osoba kupująca sprzęt elektroniczny to decyzja dotycząca wielkości ekranu. Najpopularniejsze są tablety 7” oraz 10”, ale w sprzedaży znajdziesz też modele pośrednie. Cechą charakterystyczną mniejszych urządzeń jest to, że z łatwością mieszczą się do torebki, bocznej kieszonki w torbie czy nawet do dużej kieszeni. Niestety dają ograniczoną przestrzeń użytkową, więc zarówno notowanie, jak i wyszukiwanie informacji będzie nieco trudniejsze.

Duży tablet to większa powierzchnia robocza, za to większy kłopot z przenoszeniem. Jeżeli na co dzień nosisz torbę lub plecak, możesz umieścić tablet w bezpiecznym etui, które ochroni nie tylko plecki, ale i wyświetlacz. Wówczas transport urządzenia będzie znacznie łatwiejszy i nie będziesz musiał się martwić o zarysowanie sprzętu w trakcie przemieszczania się.

Jaki tablet dla studenta? Większe urządzenie zagwarantuje wyższy poziom komfortu podczas tworzenia notatek i nauki z tabletu w domu, dlatego będzie lepszym wyborem dla osób studiujących.

Solidna bateria

Dużą wadą tabletów jest dość krótki czas pracy na baterii. Większość urządzeń jest w stanie wytrzymać zaledwie 4-6 godzin aktywnego użytkowania. To oznacza, że tablet może nie przetrwać całego dnia na uczelni. Nie musisz się tym przejmować, jeżeli urządzenie ma Ci posłużyć jedynie jako źródło rozrywki lub notatnik na 1-2 wykładach. Ale jeśli tablet ma być Twoim podstawowym narzędziem pracy, musisz się rozejrzeć na mocniejszym akumulatorem. W sprzedaży znajdziesz również modele stworzone z myślą o długotrwałym użytkowaniu – to na nich warto się skupić, gdy szukasz tabletu na studia.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie kupno urządzenia wraz z powerbankiem, który pozwoli na zasilenie, gdy poziom baterii będzie niski.

Rysik w komplecie

Podczas notowania znakomicie sprawdzi się rysik. O ile szybkie pisanie długich artykułów za pomocą rysika nie ma sensu, to już tworzenie szkiców czy schematów jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Rysik jest wygodnym narzędziem podczas wykładów obejmujących zagadnienia techniczne. Szybkie rysowanie na laptopie za pomocą myszki nie jest zbyt wygodne – natomiast rysik sprawdza się idealnie.

Jaki tablet dla studenta? Najlepiej model z rysikiem w komplecie. Dedykowane rysiki często współpracują z tabletami dużo lepiej niż osobno dokupowane akcesoria.

Klawiatura do tabletu

Popularną kategorią urządzeń są modele 2w1 lub tzw. hybrydy. Mowa o netbookach z odłączaną klawiaturą czy też – jak kto woli – tabletach z podłączaną klawiaturą. Innymi słowy, dostajesz tablet i klawiaturę QWERTY przypinaną na zaczepy magnetyczne. Czy warto postawić na takie rozwiązanie? Tak, jeśli wykład wymaga zapisywania dużej ilości tekstu, standardowa klawiatura QWERTY sprawdzi się najlepiej.

Pamiętaj, że w sprzedaży są też klawiatury bluetooth oraz USB dedykowane tabletom. To oznacza, że w razie potrzeby zawsze możesz dokupić klawiaturę później, gdy okaże się niezbędna. Niemniej, modele 2w1 będą wygodniejsze podczas pracy na klawiaturze niż tablet z dodatkową klawiaturą dokupioną osobno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here