Przelewy internetowe w dobie COVID-19

Pandemia koronawirusa zrewolucjonizowała podejście do wielu aspektów życia społecznego, wymusiła na wielu firmach przejście na pracę zdalną, a także spowodowała duże zmiany w spędzaniu wolnego czasu czy robieniu codziennych zakupów. W jaki sposób zmienił się rynek e-commerce w dobie COVID-19 i jakie nowoczesne metody e-przelewów umożliwiają dokonywanie bezpiecznych zakupów?

Zdalnie znaczy bezpieczniej

Jednym ze sposobów zapobiegania się rozprzestrzeniania się koronawirusa jest ograniczenie kontaktów społecznych – zakazy dotyczące zgromadzeń większej liczby ludzi czy odległości, jaką należy zachować w stosunku do osób trzecich, zostały nawet uregulowane przepisami. Dla wielu firm – zarówno tych obracających towarami, jak i usługowych – oznaczało to od samego początku trwania pandemii konieczność przeniesienia swoich działań do sieci oraz zamknięcia stacjonarnych sklepów czy punktów obsługi klienta.

Ze względu na ten fakt coraz bardziej rozwijać się zaczął rynek e-commerce, czyli tzw. handel elektroniczny. Coraz więcej klientów – również tych, którzy do tej pory sceptycznie byli nastawieni do zakupów przez internet i woleli kupować stacjonarnie – zaczęło korzystać ze sklepów internetowych. Firmy, które miały już swoje sklepy online, rozwinęły działalność, do sieci przeniosło się również wiele biznesów, które dotychczas były kojarzone głównie z działań offline, np. z branży fitness czy wellness. Firmy te stanęły więc przed koniecznością skorzystania z nowoczesnych metod, które umożliwiają klientom płatności internetowe. Można śmiało powiedzieć, że pandemia była prawdziwą weryfikacją dla rynku e-zakupów – okazuje się, że przez internet możemy kupić już nie tylko ubranie i elektronikę, ale również zamówić obiad, skorzystać z terapii psychologicznej lub lekcji języka obcego czy odbyć trening sportowy z instruktorem.

Płatności internetowe – najpopularniejsze metody

Sytuacja wywołana przez pandemię koronawirusa spowodowała więc rewolucję w podejściu do korzystania z e-przelewów, czyli płatności bezgotówkowych, dokonywanych na odległość. Najpopularniejsze metody, z jakich możemy korzystać w sklepach internetowych, to szybkie przelewy online czy płatność BLIK – są one często wykorzystywane w przypadku płatności w sklepie internetowym. Natomiast przy rozliczeniach osobistych, np. z rodziną czy znajomymi, w czasach, kiedy wymiana gotówki nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, doskonale sprawdza się przelew na telefon. Jego zaletą jest prosta obsługa oraz fakt, że pieniądze od razu wpływają na konto, niezależnie od dnia tygodnia ani godziny. Dzięki takim rozwiązaniom klienci unikają konieczności wypłacania pieniędzy z bankomatu, kontaktu z gotówką czy dotykania terminala płatniczego, co zdecydowanie pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here