Współpraca z agencją pracy tymczasowej – jakie korzyści dla pracodawcy?

0
Współpraca z agencją pracy tymczasowej - jakie korzyści dla pracodawcy

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Powierzenie rekrutacji i kwestii związanych z zatrudnieniem pracowników firmie zewnętrznej nie jest jedynie modą. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i może przynieść pracodawcy wiele korzyści. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć rozpoczęcie współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności

Samodzielna rekrutacja pracowników, zwłaszcza w firmach działających sezonowo, mogłaby wymagać stworzenia nowego stanowiska. To z kolei oznacza dodatkowe koszty. Agencja pracy Łódź oraz inne mniejsze bądź większe miejscowości może odciążyć finansowo nie tylko pod tym względem. Polecani pracownicy są zatrudniani przez agencję, co oznacza brak kosztów pracowniczych. Pozwala to też na ograniczenie wydatków związanych z prowadzeniem księgowości.

Szybki proces rekrutacji nowych pracowników

Agencje pracy tymczasowej mają niemałe doświadczenie w poszukiwaniu pracowników z różnych branż. Pracują w nich też specjaliści od rekrutacji, będący w stanie przeprowadzić szybką i trafną selekcję CV. Ponadto takie firmy mają często w swojej bazie wielu potencjalnych kandydatów. Nie muszą zatem decydować się jedynie na osoby, które zgłosiły się na konkretne stanowisko. Na dodatek pracownicy agencji przeważnie zajmują się wyłącznie rekrutacją, co nie zawsze jest możliwe w mniejszych przedsiębiorstwach bez rekrutera na etacie. To z kolei również może przyspieszyć zatrudnienie odpowiedniej osoby.

Dostęp do bazy specjalistów agencji pracy

Dość powszechną praktyką w agencjach pracy tymczasowej jest prośba o pozostawienie na siebie namiarów przez kandydatów, którzy mogliby być zainteresowani zatrudnieniem na podobnym stanowisku w przyszłości. Współpraca z agencją pracy Contrain oznacza zatem możliwość dotarcia do osób, które normalnie mogłyby nie mieć pojęcia o rekrutacji prowadzonej przez firmę. Co więcej, niekiedy można w ten sposób pozyskać chętnych do relokacji fachowców z drugiego końca Polski bądź nawet z innego kraju.

Minimum formalności i obowiązków

Brak konieczności samodzielnego prowadzenia rekrutacji zmniejsza ilość formalności po stronie właściciela firmy. Na dodatek pracownicy są zatrudnieni przez agencję pracy tymczasowej, a nie bezpośrednio przez przedsiębiorstwo zlecające rekrutację. Oznacza to, że kwestia przygotowania umów dla każdej zatrudnionej osoby również należy do obowiązków agencji. Nie trzeba też przejmować się np. zakwaterowaniem zagranicznych pracowników.

Elastyczność struktury zatrudnienia

W wielu firmach zdarzają się okresy przestoju i zwiększonego popytu o charakterze sezonowym bądź jednostkowym. W przypadku zatrudniania pracowników przez agencję pracy tymczasowej można po prostu zredukować personel czy też poprosić o skierowanie do pracy dodatkowych osób. W okresie urlopów również można uzupełnić braki kadrowe pracownikami agencji.

Niech stosowane przez nas perfumy, zapewnią nam idealną nutę zapachową

0
Niech stosowane przez nas perfumy, zapewnią nam idealną nutę zapachową

Niech w końcu raz na zawsze, uda nam się nie tyle odnaleźć co zacząć też najbardziej odpowiednią naszemu gustowi nutę zapachową konkretnych perfum.

Niestety jak pokazuje życie, większość z nas nie przykłada zbyt dużej roli do zakupu perfum, najzwyczajniej wybieramy te do których jesteśmy przyzwyczajeni albo zwyczajnie ktoś nam podarował lub polecił. Brakuje tutaj samodzielnego decydowania o tym, co zapach perfum nie tylko sam sobą prezentuje, ale z czym jest w dużej mierze powiązany. Dlatego warto nie popełniać następnym razem takiego błędu, zwłaszcza gdy mamy względem perfum pewne nie tylko oczekiwania, ale pragniemy by działały one zgodnie z przeznaczeniem. Pewnie, że nawet jeżeli brakuje nam rozeznania na rynku, w kontekście poszczególnych marek lub producentów, to wskazówką powinno być dla nas odniesienie się do tych, jakich nie tylko nie trzeba przedstawiać ale też tych którzy cieszą się światową renomą. Mowa więc o francuskich firmach, jakie nie tylko zajmują się produkcją najlepszych i oryginalnych perfum, jednocześnie od wielu lat dbając o ich skład oraz jakość, dodatkowo bazują na innowacyjnych recepturach, oparciu ich o różnorodne składniki. Sprawia to, że owe perfumy nie tylko się wyróżniają, ale efekt utrzymania zapachu jest tak długotrwały, że nie musimy systematycznie ich ponownie co chwile stosować. Jest to więc nijako argument, który nie tyle powinien nas do nich przekonać, co uświadomić jaka jest różnica w kontekście markowych perfum, z tymi które takie właśnie nie są.

Kto może nam pomóc w wyborze perfum?

Nie znasz się za bardzo na francuskich i oryginalnych perfumach? Chcesz je najpierw poznać, względnie ocenić które najbardziej sprawią, iż zapragniesz je stosować gdy tylko zajdzie na to ochota lub potrzeba? Dzięki sklepowi który oferuje zamienniki francuskich perfum, i działa na stronie internetowej one million lady, stanie się to nie tylko możliwe, ale przede wszystkim będziemy mieli sposobność do oszczędzenia naszych pieniędzy. Dodatkowo możemy być pewni, że zamienniki oryginalnych francuskich perfum, to dla nas coś co zapewne też znajdzie w naszej sytuacji, swoiste zastosowanie, czego możemy być niemal w stu procentach pewni.

Jakie przejściówki i adaptery potrzebuję do MacBook’a?

0
Jakie przejściówki i adaptery potrzebuję do MacBook'a

MacBook to bez wątpienia jeden z najlepszych komputerów dostępnych na rynku. Praca na nim to czysta przyjemność. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania i korzystać z kilku urządzeń jednocześnie, dobrze jest zainwestować w niezbędne adaptery. Jakie przejściówki i adaptery potrzebuję do MacBook’a?

Dlaczego warto kupić przejściówki i adaptery do MacBook’a?

Decyzja o zakupie MacBook’a nie należy do najłatwiejszych. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Poza samym urządzeniem warto dokupić przydatne przejściówki i adaptery. Co prawda, są osoby, które uważają, że Apple powinno to zapewnić. Jednak nie ukrywajmy, kupując sprzęt za kilka tysięcy złotych, dokupienie do niego przejściówek to naprawdę niewielkie koszty. Tego typu dodatki najlepiej potraktować jako część ceny za sprzęt. Tym bardziej że to inwestycja na lata, a nie na miesiąc, kilka miesięcy czy rok.

Zacznijmy od początku. Marka Apple jako pierwsza udostępnia własne adaptery, co stanowi atrakcyjne źródło dochodu. Podczas premiery 12-calowego MacBook’a w laptopie pojawił się tylko jeden port USB-C, który ma starczyć do wszystkiego, co chcemy zrobić. Dla niektórych było to zdziwienie i większość miłośników urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka do dziś zastanawia się, dlaczego gigant z Cupertino nie wyposażył MacBook’a przynajmniej w dwa porty tego typu. W efekcie posiadacze MacBook’a są zmuszeni do zakupu adapterów, które potrzebne są do codziennych zadań.

Jakie przejściówki i adaptery potrzebuję do MacBook’a?

Adaptery przydają się podczas codziennego użytkowania laptopa i nie tylko wtedy, gdy jest on narzędziem pracy. Ich zadaniem jest dostosowanie urządzeń peryferyjnych, które już mamy do tych portów. Jakie przejściówki i adaptery kupić? W pierwszej kolejności ważne jest, aby zwracać uwagę na producentów. Wybierając adaptery, nie chcemy, aby okazało się, że posłużą nam krótko albo wcale. To dodatek, w który warto zainwestować. Nie kupujemy tanich zamienników w nieznanych sklepach. Wybieramy te sklepy, które oferują oryginalny sprzęt od Apple. Dzięki temu mamy pewność, że zakupione przez nas produkty są wysokiej jakości. Po drugie, stawiamy tylko na te przejściówki i adaptery, których rzeczywiście używamy. Nie przepłacajmy za coś, co będzie leżało w szufladzie. Dopasujmy adaptery do naszych potrzeb. Jednym wystarczy tylko port USB, inni potrzebują jeszcze innych,

Jakie przejściówki i adaptery warto kupić?

Zakup przejściówek i adapterów jest niezbędny zarówno, gdy korzystamy z komputera w celach rozrywkowych, jak i korzystamy z niego jako narzędzia pracy. Jakie dodatki kupić? Warto wyposażyć się w przejściówkę ze złącza USB-C na czytnik kart SD, aby móc w prosty i szybki sposób przesyłać zdjęcia i wideo o wysokiej rozdzielczości i to nie tylko do naszego MacBook’a, ale również iPada. Co najważniejsze, dodatek ten działa z kartami SD UHS-II, a także jest wstecznie zgodna z innymi kartami. Do tego nie blokuje sąsiednich portów. Rozważ także zakup przejściówki ze złącza MagSafe na MagSafe 2.

Aby zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy na stronę https://idream.pl/mac/kable-przejsciowki-adaptery.html

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

0
Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego

Znajomość języków obcych jest w obecnych czasach wymagana nie tylko w życiu zawodowym, ale również codziennym. Dzieci uczą się od najmłodszych lat języków w szkole, ale wiadomo, że w szkole nie zawsze można przyswoić dostateczną wiedzę. Dlatego dobrym pomysłem jest nauka języka w domu z wykorzystaniem książek.

Wszystko, co należy wiedzieć o usłudze SIP-Trunk

0
SIP-Trunk

Jesteś właścicielem firmy i chcesz poprawić komunikację z klientami? Cenisz nowoczesne rozwiązania? Teraz możesz skorzystać ze sprawdzonych, a zarazem bardzo efektywnych narzędzi. Poznaj szczegółowe informacje i zapomnij o wszelkich kompromisach. Wsparcie jest na wyciągnięcie ręki.

Czym jest usługa SIP Trunk?

Standardowa telefonia cyfrowa nie zawsze zachwyca i spełnia oczekiwania przedsiębiorców. Właśnie dlatego warto rzucić okiem na alternatywne rozwiązanie, które pozwala na realizację wielu rozmów jednocześnie przy wsparciu wirtualnego kanału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu protokołu Session Initiation Protocol. Za skorzystaniem ze sprawdzonej usługi SIP Trunk przemawia wiele atutów i zdecydowanie warto im się przyjrzeć. 

Pamiętaj, aby usługę kupić u prawdziwych ekspertów, którzy doskonale znają się na nowoczesnych technologiach i za każdym razem proponują klientom sprawdzone rozwiązania. Właśnie dlatego warto sięgnąć po narzędzia od firmy EasyCall. Pamiętaj, że podczas zakupów możesz liczyć na profesjonalną konsultację i wiele praktycznych porad.

Skalowalność liczby połączeń

Usługa gwarantuje znakomitą skalowalność liczby połączeń, co pozwala na obsługę wielu klientów. To niezwykle istotne dla właścicieli dużych sklepów internetowych i realnie przekłada się na wyniki sprzedażowe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom od firmy EasyCall możesz bez trudu określić maksymalną liczbę połączeń głosowych, a także nagrywać rozmowy. To proste w obsłudze, a zarazem bardzo skuteczne narzędzie, które idealnie sprawdzi się w każdym poważnym punkcie sprzedaży wysyłkowej i nie tylko. 

Liczy się mobilność

Kolejnym atutem usługi SIP Trunk jest mobilność. Można z niej korzystać z różnych miejsc na świecie, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują zdalnie lub po prostu nie mogą być w biurze. Wystarczy dostęp do internetu, aby móc cieszyć się maksymalną wygodą. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązaniach, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Korzystaj z zagranicznej numeracji

Usługa pozwoli Ci na ustawienie prezentacji z dowolnym numerem – np. głównym numerem infolinii lub zagranicznym numerem komórkowym. To sprawi, że połączenia z różnych oddziałów zagranicznych odbierzesz w centrali firmy lub w innym wybranym miejscu. To kolejna doskonała wiadomość dla osób, którym szczególnie zależy na wygodzie.

Negocjacja stawek

Eksperci z firmy EasyCall zapewniają możliwość negocjacji stawek połączeń krajowych oraz zagranicznych. To świetna propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą optymalizować koszty, a jednocześnie korzystać ze skutecznych narzędzi. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z doświadczoną obsługą.

Ochrona dla Realme 8

0
Realme 8

Co kryje w sobie nowy smartfon Realme 8?  Wyświetlacz Super AMOLED z rozdzielczością Full HD+ zagwarantuje ekran w naprawdę żywych barwach. Poczwórny aparat umożliwi wykonywanie świetnych zdjęć. Bateria o pojemności 5000 mAh zapewni dobrą zabawę przez cały dzień na jednym ładowaniu. Do tego możliwość szybkiego ładowania 30W. Obudowa sama w sobie robi świetne wrażenie – warto więc zadbać o to, by jak najdłużej nie pojawiły się na niej żadne rysy itp.

Dobrze by było więc zapoznać się z ofertą etui ochronnych dedykowanych dla Realme 8 i wybrać takie, które spełni nasze oczekiwania. Jest w czym wybierać i bez obaw każdy znajdzie coś dla siebie.

Zacznijmy od nakładek na tył. Zainteresują one tych posiadaczy Realme 8, którzy często korzystają z ekranu dodykowego. Zaletą etui silikonowych jest to, że nie zakrywają wyświetlacza, zabezpieczają one boki i tył. Jeżeli ktoś nie chce zakrywać obudowy może zdecydować się na na przeźroczysty case, smartfon będzie zabezpieczony w praktycznie niewidoczny sposób. Oczywiście do wyboru mamy tutaj o wiele więcej, na przykład ciekawe etui z nadrukiem, brokatowe nakładki i wiele więcej.

case realme8

Jeżeli poszukujecie czegoś, co zapewni Wam bardziej kompleksowej ochrony to pokrowce z klapką będą tutaj w sam raz. Nie tylko zadbają o całkowite zabezpieczenie Realme 8 ale także mogą sprawdzić się jako dodatek do biznesowych stylizacji – szczególnie polecają się tutaj skórzane kabury. Funkcjonalność to podstawa, dlatego też futerały otwierane książkowo mogą nam zastąpić podstawkę czy też pełnić swego rodzaju portfel. Dalej, dostępne są pokrowce z inteligentną klapką, czyli takie, które umożliwiają nam kontrolę przychodzących powiadomień, sprawdzenie godziny itp. bez otwierania klapki. Poza takimi udogodnieniami także pod względem wizualnym można wybrać ciekawe futerały – gładkie, jednokolorowe, brokatowe…

Nie trzeba się także obawiać o podstawowe funkcje telefonu jak robienie zdjęć, czy ładowanie. Każde dedykowane do Realme 8 etui posiada specjalne wycięcia na aparat, złącza systemowe czy przyciski.

Dodatkowa przestrzeń na zdjęcia i nie tylko – karta pamięci 128 GB

0
karta pamięci 128 GB

Kupując kartę pamięci, należy zwrócić uwagę na trzy główne aspekty: pojemność, format oraz przepustowość danych. Tylko produkty o odpowiednich parametrach mogą zostać wykorzystane tak, żeby można było wydobyć pełen potencjał posiadanego urządzenia. Producenci elektroniki oferują coraz nowsze rozwiązania, dzięki czemu użytkownicy mają ogromny wybór.

Jak działa dysk M.2 NVMe? Najważniejsze informacje w jednym miejscu

0
Jak działa dysk M.2 NVMe

Sprawność komputera zależy przede wszystkim od zastosowanych podzespołów – kluczową rolę odgrywa tutaj dysk. Jakie napędy oferują aktualnie największą wydajność i co sprawia, że transfer danych jest tak szybki?

e-Commerce – nowoczesny sposób na biznes

0
e-Commerce – nowoczesny sposób na biznes

W czasie pandemii stacjonarny handel przeżywał trudne chwile. Dlatego spore grono przedsiębiorców postanowiło poszerzyć swoje dotychczasowe działania o nowy kanał sprzedażowy, dzięki założeniu stron internetowych z opcją sklepu. Czy rzeczywiście e-handel potrafi być sposobem na rozwój dla nowoczesnego biznesu. Jakie są zalety takiego rozwiązania i kto może z niego korzystać? O tym napiszemy poniżej.

e-Handel – nowoczesne spojrzenie na sprzedaż

Na czym w ogóle polega e-commerce? W tym przypadku mamy do czynienia ze sprzedażą towarów lub usług za pośrednictwem Internetu, z opcją płatności online lub innymi kanałami. Dostawa może odbywać się pod wskazany adres, do placówki stacjonarnej lub innego punktu odbioru (np. paczkomatu).

Najpopularniejszym typem e-handlu w naszym kraju pozostają sklepy internetowe, prowadzone przez producentów lub dystrybutorów. Oprócz nich można spotkać inne rozwiązania, jak choćby portale aukcyjne i serwisy ogłoszeniowe, które cieszą się też niesłabnącym zainteresowaniem.

e-Commerce – co zyskuje biznes dzięki sprzedaży online?

Sprzedaż za pośrednictwem Internetu otworzyła przed przedsiębiorstwami zupełnie nowe możliwości działania. Nie muszą już ograniczać się bowiem do sprzedaży lokalnej. Zamiast tego są w stanie oferować towary lub usługi osobom z całego kraju lub nawet z zagranicy. O tym, w jaki sposób prowadzić biznes w sieci, można poczytać na blogu https://adriankolodziej.pl/blog/.

Handel internetowy jest zatem jednym z ciekawszych przejawów globalizacji, pozwalającym konsumentom na pozyskiwanie upragnionych przedmiotów w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie.

Sklepy e-commerce tworzy się w oparciu o sprawnie działające oprogramowanie, które przyspiesza proces sprzedaży, a także automatyzuje szereg kroków. Pozwala to na usprawnienie pracy oraz zmniejszenie ilości obowiązków dla przedstawicieli firmy.

Modele wykorzystania sklepów internetowych w biznesie są bardzo zróżnicowane. Część przedsiębiorców decyduje się na działania hybrydowe. W takim systemie sklepy stacjonarne i online współpracują, poszerzając w znaczący sposób zasięg oraz możliwości sprzedaży, dając klientom olbrzymi wybór preferowanych kanałów kontaktu.

Zdarza się również, że przedsiębiorcy rezygnują całkowicie z prowadzenia sklepów stacjonarnych, by przejść na e-handel. Dlaczego? Do tej formy działania przekonują ich wspomniane wcześniej korzyści. Równocześnie likwidacja sklepów stacjonarnych obniża koszty prowadzenia działalności gospodarczej, co ma wielkie znaczenie nie tylko w dobie pandemii. Nie trzeba bowiem łożyć na utrzymanie placówki i pracowników. Pozostaje jedynie koszt utrzymania odpowiedniego magazynu, choć nawet to można zlecić zewnętrznym podmiotom w ramach usługi outsourcingowej szytej na miarę nowoczesnego sklepu internetowego.

e-Commerce to rozwiązanie dające wiele ciekawych możliwości dla firm, zajmujących się nowoczesnym handlem.

Korzyści dla klienta – dlaczego warto kupować w Internecie?

Z drugiej strony e-commerce staje się też coraz popularniejszym sposobem robienia zakupów wśród konsumentów. Do takiej opcji przekonuje ich oczywiście olbrzymia wygoda całego procesu. Można bowiem pozyskać wszelkie towary, kiedy tylko się chce, bez konieczności oglądania się na godziny otwarcia sklepów stacjonarnych. Łatwo wybiera się preferowaną formę i czas dostawy produktów. Bez problemu można również porównać różne oferty. Ma się czas na przeczytanie opinii innych użytkowników oraz sprawdzenie, czy rzeczywiście dany produkt jest tym, co może się przydać.

Nie można zapominać o tym, że sklepy internetowe niejednokrotnie oferują znacznie atrakcyjniejsze ceny niż stacjonarne odpowiedniki nie tylko w specjalnie dni, jak Black Friday lub Cyber Monday. To również sprawia, że spore grono klientów decyduje się właśnie na ten kanał do regularnego robienia zakupów.

Handel w Internecie – nowe oblicze sprzedaży

Najnowsze badania statystyczne pokazują, że już niemal ¾ wszystkich użytkowników sieci dokonuje częstych zakupów w e-commerce. Jest to dla nich rozwiązanie naturalne i wygodne, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.

Trudno się zatem dziwić, że przedsiębiorcy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wprowadzają w swoich biznesach dodatkowe kanały sprzedażowe w rzeczywistości wirtualnej.

W zasadzie takie opcje przynoszą szereg korzyści wszystkim stronom, dając swobodę działania, wygodę oraz rozwój globalnego handlu na niespotykaną do tej pory skalę. Najpewniej zatem ta metoda sprzedaży będzie się nieustannie rozszerzała, zdobywając kolejnych zwolenników.

Top interesujących faktów z historii Forex

0
Top interesujących faktów z historii Forex

Warto wiedzieć, że Forexem z roku na rok interesuje się coraz większa liczba osób. Warto poznać ciekawostki związane z omawianym rynkiem. Pozwoli to poznać jego historię. 

Zbiór ciekawostek o międzynarodowym rynku wymiany walut

Kto był pierwszym uczestnikiem rynku Forex?

Należy mieć świadomość, że pierwsze informacje związane z rynkiem Forex pojawiły się już w czasach biblijnych. Godny uwagi jest fakt, że o handlarzach pieniędzmi wspomniano już w pismach talmudycznych.

Czy rynek Forex jest największy na świecie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rynek jest największy na świecie pod względem obrotów. Nie wszyscy wiedzą, że każdego dnia na najlepszych platformach Forex handluje się równowartością 6,5 biliona dolarów. 

Slang walutowy

Para GBP/USD bardzo często nazywana jest przez traderów „kablem”. Wspomniana nazwa pochodzi od tego, że w przeszłości giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku i Londynie były połączone za pomocą kabla podmorskiego przez Atlantyk. 

Rynek byka i niedźwiedzia

Nazwy pochodzą oczywiście od sposobu, w jaki atakują wymienione zwierzęta. Jak wiadomo byki atakują rogami, a następnie wyrzucają swoją ofiarę w górę. Z kolei celem niedźwiedzi jest powalenie swoich przeciwników na ziemię. 

Kiedy miały miejsce pierwsze przypadki międzynarodowej wymiany walut?

Należy mieć świadomość, że do pierwszych przypadków międzynarodowej wymiany walut dochodziło już za czasów Medyceuszy. Warto wiedzieć, że były im potrzebne banki w obcych lokalizacjach, by dokonywać wymiany walut na potrzeby przemysłu włókienniczego.

Zamknięcie rynku Forex

Godny uwagi jest fakt, że omawiany rynek był zamknięty od 1972 do marca 1973 roku. Przyczyną była nieefektywność tzw. European Joint Float. Ponadto w momencie, gdy Forex został ponownie otworzony to era prowadzonych kontroli została zakończona. 

Najbardziej zyskowne transakcje na rynku Forex

Należy zaznaczyć, że trzech najbardziej zyskownych transakcji na Forex dokonał Georg Soros i jego fundusz Quantum. Wspomniany Soros zarobił 1 mld dolarów na krótkiej pozycji na funcie w 1992 roku, a także 790 milionów dolarów podczas kryzysu azjatyckiego. Z kolei jego fundusz Quantum zarobił 1,4 miliarda dolarów grając na osłabienie jena japońskiego. 

Pierwsza emisja akcji przez firmę

Warto wiedzieć, że Holenderska Kompania Wschodnioindyjska uznawana jest za pierwszą firmę, która dokonała emisji akcji. Godny uwagi jest fakt, że powstała ona już w 1602 roku. Uważa się ją za pierwszą międzynarodową.

Jak nazywane są poszczególne waluty?

Należy mieć świadomość, że dolar jest znany pod różnymi nazwami. Doskonałymi przykładami mogą być: greenback, buck, benjamins czy dead presidents. Z kolei Euro znane jest jako „włókno”. Papier wykorzystywany w banknotach to 100% włókien z czystej bawełny. Natomiast funt nazywany jest szterlingiem, gdyż w pewnym momencie w historii wartość funta była równoważna funtowi srebra. 

Największe pomnożenie kapitału na rynku Forex

Japoński trader Takashi Kotegawa w ciągi zaledwie 8 lat z kwoty 13,6 tys. dolarów zrobił 156 mln. Dokonał tego stosując krótkoterminowe strategie inwestycyjne. 

Warto wiedzieć, że o niektórych wymienionych ciekawostkach nie wiedzą nawet doświadczeni traderzy. Rekomendowane jest systematyczne zdobywanie na temat omawianego rynku. Dzięki ciekawostkom staj się on zdecydowanie bardziej interesujący.

ZOBACZ TEŻ