Sklep internetowy – jak odnieść sukces w e-commerce?

0
Sklep internetowy

Na skutek pandemii wiele branż mocno ucierpiało. Są jednak i takie, które mają się całkiem nieźle. Wśród nich zdecydowanie należy wymienić handel przez internet. Wiele osób zamiast buszowania po sklepach stacjonarnych wybiera sklepy internetowe. Efekt? Dobrze radzą sobie nie tylko ci, którzy od lat działają w branży e-commerce, ale również ci, którzy dopiero stawiają w niej pierwsze kroki.

Nowe e-sklepy, pomimo sporej konkurencji, powstają jak grzyby po deszczu. Nie oznacza to jednak, że każdy z nich odniesie sukces i na dłużej zaistnieje na rynku. Bardzo wiele zależy od tego, jaka strategia zostanie obrana przez e-sprzedawcę i czy ten będzie potrafił odpowiedzieć na potrzeby kupujących.

Grupa docelowa

Określenie grupy docelowej jest jednym z najistotniejszych etapów planowania strategii biznesowej. Nie wystarczy jednak tylko określić, kto będzie potencjalnym klientem, ale również zaplanować, jak do takiej grupy dotrzeć. Jeżeli ten etap zostanie pominięty, może okazać się, że e-sprzedawca będzie ponosił duże koszty, nie generując przy tym zysków. Znajomość grupy docelowej pozwala dokładnie zaplanować kanały komunikacji z klientami i zoptymalizować ofertę tak, by dokładnie odpowiadała na ich potrzeby.

Pozycjonowanie sklepu

Nie wystarczy założyć sklepu internetowego, by od razu pojawiała się sprzedaż. Warto zwrócić uwagę, że wiele stron www, w tym e-sklepów na początku w ogóle nie wyświetla się w wynikach wyszukiwania przeglądarek internetowych. By widoczność sklepu wzrosła, a sama witryna zaczęła wyświetlać się w wyszukiwarce na zadane przez internautów pytanie, należy stronę zoptymalizować, a następnie rozpocząć jej pozycjonowanie. Rezultaty tych działań możemy zauważyć po około 3 – 6 miesiącach.

Responsywność strony

Warto pamiętać, że coraz więcej internautów przegląda strony www na urządzenia mobilnych. Robią to w drodze do pracy, odpoczywając na ławce w parku, w przerwie między zajęciami na uczelni i w wielu innych okolicznościach. Dzięki temu, że dostęp do internetu jest teraz powszechny i dostępny z poziomu różnych urządzeń, klienci do przeglądania oferty e-sklepów nie potrzebują komputera. Problem tkwi jednak w tym, że nie każda strona wyświetla się poprawnie na urządzeniach mobilnych. Jeśli e-sprzedawcy zależy, by strona jego sklepu była dobrze wyświetlana zarówno na ekranach komputerów, jak i na tabletach i smartfonach, powinien zadbać o jej responsywność.

Bezpieczna przesyłka

Niezwykle istotną kwestią, o której nie wolno zapomnieć, jest dbanie o to, by przesyłki docierały do klientów w stanie niepogorszonym. Kluczowy jest tutaj wybór właściwego opakowania, które pozwoli dobrze zabezpieczyć produkt i dotrzeć mu na miejsce docelowe bez żadnych uszkodzeń. Odpowiednie akcesoria do pakowania, które mogą w tym pomóc, dostępne są na stronie https://e-hurtownia-opakowan.pl. Sprzedawcy internetowi znajdą tam zarówno kartony tekturowe i wypełniacze do paczek, jak i koperty bąbelkowe, tuby kartonowe i wiele innych materiałów opakowaniowych.

Budowanie marki

Następną rzeczą, o której należy pamiętać, jest budowanie rozpoznawalnej marki. W tym przypadku strategia może opierać się o wiele różnych działań, które sprzyjają zapamiętaniu przez klientów loga i nazwy sklepu, a także jego adresu www. Taki sklep będzie częściej odwiedzany przez klientów, co może przełożyć się na większy zysk.

Doskonała kondycja branży e-commerce sprzyja rozwijaniu e-biznesu. Warto jednak pamiętać, że, jak w każdym przypadku, tak i w tym, na sukces trzeba sobie zapracować. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą w jego osiągnięciu.

Nowe miejsce zamieszkania

0
Nowe miejsce zamieszkania

Od czasu do czasu człowiek potrzebuje zmiany. Może to być mała zmiana, ale raz na jakiś czas warto zmienić kompletnie swoje życie i nadać mu nowego sensu. Na pewno dobrym krokiem w stronę zmiany swojego życia, jest zmiana miejsca zamieszkania.

9 ważnych powodów, dla których warto uczyć się angielskiego online

0
nauka angielskiego online

Myślisz o poprawieniu swojego angielskiego? Oto 9 powodów, dla których nauka języka angielskiego online może być dla Ciebie najlepsza.

Oszczędzaj czas i personalizuj swoje lekcje angielskiego online

1. Ucz się w każdej chwili, gdziekolwiek.

Jesteś prawdopodobnie pracowitą osobą, zajętą, z wieloma obowiązkami. Czy naprawdę masz czas na naukę w szkole? Jeśli uczysz się angielskiego online, możesz wybrać godziny, które pasują do twojego rozkładu zajęć; wieczory, weekendy, poranki lub lunch. To proste – wszystko czego potrzebujesz to komputer i połączenie internetowe.

2. Oszczędzaj czas

Nauka angielskiego online to niesamowita oszczędność czasu. Szczerze mówiąc, nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu w naszym życiu. Pomyśl o chodzeniu do szkoły angielskiego – będziesz stać w korku i musisz znaleźć miejsce parkingowe, ewentualnie czekać na autobus i gnieść się wśród dziesiątek ludzi.

Jeśli weźmiesz lekcje angielskiego w domu lub w pracy przez internet, możesz zaoszczędzić wiele godzin na robienie innych rzeczy, które lubisz!

3. Indywidualne lekcje

Czy chcesz ćwiczyć czasy gramatyczne, wymowę lub umiejętności słuchania na określony temat? Może chcesz poprawić swój angielski by zdać egzamin, ważną rozmowę kwalifikacyjną lub prezentację w pracy. A może po prostu musisz powtórzyć któryś z czasów Perfect? Kiedy uczysz się indywidualnie lub w małych grupach, Twój nauczyciel może dostosować lekcje do Twoich potrzeb i zainteresowań – to wszystko zależy od Ciebie!

To bardzo praktyczne uczyć się angielskiego online, i nie ma znaczenia czy musisz nauczyć się czasu Present Perfect, czy tylko powtórzyć bądź porobić ćwiczenia z jakiegoś innego czasu. Ważne jest, że robisz to sam, online, bez bata.

4. Komfort nauki

Załóż swoją piżamę. Napij się kawy. Zrelaksuj się na kanapie.

Jeśli jesteś w wygodnym miejscu, w domu lub w cichym biurze, nie będziesz miał innych rzeczy, które mogłyby Cię rozpraszać. To oznacza, że możesz wykorzystać całą swoją energię i skupić się na nauce języka angielskiego podczas lekcji czy wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych, np z czasów Present Perfect czy jakiegoś prostszego, jak np Present Simple.

5. Natychmiastowa korekta i informacja zwrotna

Wyobraź sobie, że jesteś w klasie angielskiego z dziesięcioma innymi uczniami. Twój nauczyciel może poświęcić Ci uwagę tylko przez 10% czasu, może mniej! Kiedy uczysz się angielskiego online na lekcjach języka angielskiego, strona poświęca 100% uwagi, skrypt natychmiast może skorygować błędy w gramatyce angielskiej i słownictwie. To pomoże Ci znacznie szybciej opanować język angielski.

6. Wszystko o pieniądzach

Szkoły języka angielskiego są drogie, ponieważ muszą płacić za sale lekcyjne, sprzątanie, prąd i cały personel. Prywatni nauczyciele kasują jeszcze więcej, gdy przychodzą do Twojego domu i dostarczają własne materiały papierowe. Możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, ucząc się angielskiego w Internecie, ponieważ szkoły internetowe nie pobierają za to opłat.

7. Wybór, wybory, wybory!

45 minut? 2 godziny dziennie? Trzy razy w tygodniu? Zajęcia indywidualne czy w małych grupach?

Szkoły internetowe są zazwyczaj bardziej elastyczne niż tradycyjne akademie, więc jest wiele innych opcji do wyboru. Stwórz plan nauki, który będzie odpowiadał Twojemu życiu i potrzebom.

Ucz się angielskiego online

Chroń planetę i odkrywaj nowe technologie, gdy uczysz się angielskiego w Internecie

8. Ekscytująca technologia

Co jest ciekawsze: lekcja z tablicą, papierem i podręcznikiem, albo zajęcia z filmami wideo na Youtube’u do nauki języka angielskiego, relacjami z nowości, zdjęciami i podcastami? Nauczyciele online mogą używać na swoich lekcjach o wiele więcej technologii, co czyni je bardziej zabawnymi i motywującymi dla Ciebie. Wykazano, że wykorzystanie technologii do nauki języka angielskiego sprawia, że cały proces uczenia się języka jest znacznie bardziej angażujący i dynamiczny.

Na przykład, kiedy czytasz, możesz nie tylko przenieść nieograniczoną liczbę książek na jedno urządzenie, ale masz również zaletę noszenia w czytniku zintegrowanego słownika, co stanowi ogromną różnicę dla uczniów uczących się języka i konfrontowanych z nowym słownictwem praktycznie w każdym zdaniu.

Podczas pisania przekonasz się, że masz nie tylko dostęp do internetowego tezaurusa i sprawdzania pisowni, ale także do nowych aplikacji, które nawet poprawiają Twoją gramatykę i pomagają Ci pisać znacznie lepiej skonstruowane zdania. Jak tubylca!

9. Przyjazny dla środowiska

Bądź miły dla Ziemi, używając mniej papieru. Mając wszystkie swoje lekcje i materiały na komputerze, nie musisz czuć się winny, że marnujesz papier.

Ponadto, nie jeżdżąc samochodem ani nie zabierając ze sobą transportu do szkoły, zużywasz mniej benzyny i emitujesz mniej gazów cieplarnianych… Zajęcia angielskiego online naprawdę pomagają chronić środowisko!

Tak więc, jest wiele sposobów na naukę języka angielskiego i każdy jest inny. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, najważniejszą rzeczą jest znalezienie nauczyciela i metody, która Ci odpowiada.

Co należy wiedzieć o uproszczonej procedurze zatrudnienia cudzoziemca?

0
zatrudnienie cudzoziemca

Jeżeli chcesz zatrudnić w swojej firmie obywatela Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji lub Ukrainy w procedurze uproszczonej zatrudnienia, to musisz znać jej podstawowe zasady. Obywateli wyżej wymienionych państw państw możesz zatrudnić na podstawie procedury uproszczonej, czyli tak zwanego oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Jakie są obowiązki pracodawcy po zatrudnieniu cudzoziemca? Przekonaj się sam!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zatrudnienie-cudzoziemca-2020-co-trzeba-wiedziec-o-procedurze-uproszczonej/ 

Uproszczona procedura zatrudnienia cudzoziemca 2020

Legalne zatrudnienie obywateli Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji lub Ukrainy jest możliwe bez konieczności ubiegania się o zezwolenie na pracę. 

Jedyne co jest potrzebne to złożenie przez pracodawcę w powiatowym urzędzie pracy oświadczenia dotyczącego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Zatrudnienie cudzoziemca bez zezwolenia

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi możemy złożyć, jeżeli łącznie są spełnione warunki takie jak:

  • cudzoziemiec, którego chcesz zatrudnić jest obywatelem Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji lub Ukrainy,
  • okres zatrudnienia nie przekroczy 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy,
  • prace, które będzie wykonywał cudzoziemiec, nie dotyczą prac sezonowych,
    na które trzeba uzyskać zezwolenie.

Zatrudnienie obcokrajowca spoza Unii Europejskiej

Po złożeniu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy musimy przekazać oryginał oświadczenia dla cudzoziemca. Takie oświadczenie pozwoli na uzyskanie w polskiej placówce dyplomatyczno-konsularnej w kraju stałego pobytu, czyli wizy w celu wykonywania pracy.

W dniu rozpoczęcia pracy przez cudzoziemca musimy zawiadomić o tym powiatowy urząd pracy. Zawiadomienie to możemy przekazać w formie tradycyjnej na papierze lub przez internet za pośrednictwem portalu praca.gov.pl.

Jeśli cudzoziemiec nie podejmie zatrudnienia w zaznaczonym dniu to również musimy zgłosić to do urzędu.

Musimy zrobić to w ciągu 7 dni od dnia określonego w ewidencji oświadczeń jako dzień rozpoczęcia pracy. Zawiadomienie tak samo jak wyżej możemy przekazać osobiście lub online. 

Zobacz też: http://www.rebel-tv.pl/kim-jest-pelnomocnik-i-w-czym-moze-nam-pomoc/

Przelewy internetowe w dobie COVID-19

0
Przelewy internetowe w dobie COVID-19

Pandemia koronawirusa zrewolucjonizowała podejście do wielu aspektów życia społecznego, wymusiła na wielu firmach przejście na pracę zdalną, a także spowodowała duże zmiany w spędzaniu wolnego czasu czy robieniu codziennych zakupów. W jaki sposób zmienił się rynek e-commerce w dobie COVID-19 i jakie nowoczesne metody e-przelewów umożliwiają dokonywanie bezpiecznych zakupów?

Zdalnie znaczy bezpieczniej

Jednym ze sposobów zapobiegania się rozprzestrzeniania się koronawirusa jest ograniczenie kontaktów społecznych – zakazy dotyczące zgromadzeń większej liczby ludzi czy odległości, jaką należy zachować w stosunku do osób trzecich, zostały nawet uregulowane przepisami. Dla wielu firm – zarówno tych obracających towarami, jak i usługowych – oznaczało to od samego początku trwania pandemii konieczność przeniesienia swoich działań do sieci oraz zamknięcia stacjonarnych sklepów czy punktów obsługi klienta.

Ze względu na ten fakt coraz bardziej rozwijać się zaczął rynek e-commerce, czyli tzw. handel elektroniczny. Coraz więcej klientów – również tych, którzy do tej pory sceptycznie byli nastawieni do zakupów przez internet i woleli kupować stacjonarnie – zaczęło korzystać ze sklepów internetowych. Firmy, które miały już swoje sklepy online, rozwinęły działalność, do sieci przeniosło się również wiele biznesów, które dotychczas były kojarzone głównie z działań offline, np. z branży fitness czy wellness. Firmy te stanęły więc przed koniecznością skorzystania z nowoczesnych metod, które umożliwiają klientom płatności internetowe. Można śmiało powiedzieć, że pandemia była prawdziwą weryfikacją dla rynku e-zakupów – okazuje się, że przez internet możemy kupić już nie tylko ubranie i elektronikę, ale również zamówić obiad, skorzystać z terapii psychologicznej lub lekcji języka obcego czy odbyć trening sportowy z instruktorem.

Płatności internetowe – najpopularniejsze metody

Sytuacja wywołana przez pandemię koronawirusa spowodowała więc rewolucję w podejściu do korzystania z e-przelewów, czyli płatności bezgotówkowych, dokonywanych na odległość. Najpopularniejsze metody, z jakich możemy korzystać w sklepach internetowych, to szybkie przelewy online czy płatność BLIK – są one często wykorzystywane w przypadku płatności w sklepie internetowym. Natomiast przy rozliczeniach osobistych, np. z rodziną czy znajomymi, w czasach, kiedy wymiana gotówki nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, doskonale sprawdza się przelew na telefon. Jego zaletą jest prosta obsługa oraz fakt, że pieniądze od razu wpływają na konto, niezależnie od dnia tygodnia ani godziny. Dzięki takim rozwiązaniom klienci unikają konieczności wypłacania pieniędzy z bankomatu, kontaktu z gotówką czy dotykania terminala płatniczego, co zdecydowanie pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa.

Jak tanio wziąć kredyt gotówkowy i na co zwrócić uwagę?

0
kredyt gotówkowy

Nie jest tajemnicą, że teraz prawie każdy produkt można kupić na kredyt, nie mając wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć pełną cenę zakupu. Do usług kupujących są doradcy kredytowi. Ich umiejętności perswazji są skuteczne. Wystarczy złożyć wniosek o kredyt, a po kilku minutach można zostać posiadaczem sporej kwoty na koncie osobistym.

Czym dokładnie jest Rządowy program mój prąd?

0
Czym dokładnie jest Rządowy program mój prąd

Warto mieć świadomość, że programy, które oferują dofinansowanie do fotowoltaiki od wielu lat cieszą się w kraju ogromną popularnością. Godny uwagi jest fakt, że według dokładnego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej od 2014 do 2020 roku Polacy skorzystali z dopłat na kwotę przekraczającą 4 mld złotych. Czym dokładnie jest Rządowy program Mój Prąd?

Wózki przemysłowe RA Construction

0
Wózek

Wózki przemysłowe to elementy wyposażenia, które mają niebagatelny wpływ na poprawę ergonomii konkretnych stanowisk pracy. Rozwiązania oferowane przez RA Construction przekładają się na wzrost efektywności pracy. Wózki przemysłowe ułatwiają transport ciężkich narzędzi. Dzięki nim możesz zorganizować stanowisko pracy w dowolnym miejscu. Dlatego powinieneś przyjrzeć się bliżej możliwości wdrożenia tego typu rozwiązań w swojej firmie.

Czym charakteryzują się wózki przemysłowe RA Construction?

Dużym atutem wózków przemysłowych jest solidna konstrukcja i wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu wózki wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację. Ważnym elementem wózków przemysłowych są stoły robocze. Ich duża powierzchnia pozwala na wygodny transport ciężkich elementów. W ofercie firmy RA Construction znajdują się także wózki kilkukondygnacyjne.

Wszystkie wózki są wyposażone w skrętne kółka, które cechują się niskimi oporami toczenia. Dodatkowym atutem jest wbudowany hamulec, dzięki któremu możliwe jest łatwe zablokowanie wózka w wygodnej pozycji.

O trwałości wózków przemysłowych decydują materiały, z jakich są wykonywane. Wykorzystanie blachy o optymalnej grubości pozwala na intensywną eksploatację. Grubość blachy jest dostosowana do nośności oraz konstrukcji wózka. Przeważnie stosowana jest blacha Z/W 1,5 mm/1 mm. Zewnętrzne powierzchnie półek można także wyłożyć specjalną gumą olejoodporną. Dzięki niej organizacja i składowanie narzędzi jest dużo prostsze.

Na czym polega funkcjonalność wózków przemysłowych?

Zaletą wózków warsztatowych jest stabilna konstrukcja, która pozwala wykonywać nawet precyzyjne prace warsztatowe. Zwróć także uwagę na liniowe zachowanie stabilności nawet do momentu pełnego obciążenia pojedynczych półek lub całego wózka.

Warto podkreślić, że wózki warsztatowe mogą być doposażone w pojemne kuwetki. Mają one formę plastikowych pojemników. Dzięki temu będziesz mógł w łatwy sposób przechowywać drobne przedmioty i różnego rodzaju przybory. Szuflady zamontowane w wózku są wyposażone w pełny wysuw. Niezawodne prowadnice zapewniają płynne działanie. Szuflady mogą być wyposażone w centralny zamek. Ciekawymi dodatkami są kieszenie A4, uniwersalne organizery, roletki, ścianki narzędziowe, ścianki z pojemnikami oraz wieszaki na klucze.

Wartym podkreślenia atutem jest także estetyka wykonania wózków przemysłowych oferowanych przez RA Construction. Precyzja, z jaką zostały dopasowane poszczególne elementy, gwarantuje niezawodne działanie oraz nienaganny wygląd. Możliwość wykończenia elementów jednym z kolorów dostępnych w palecie RAL to sposób na dopasowanie wózka do indywidualnych potrzeb. Konstrukcja oraz funkcjonalność wózka spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poznać lepiej wózki przemysłowe oferowane przez RA Construction, to koniecznie zajrzyj na stronę raconstruction.pl. Znajdziesz tam pełną specyfikację wózków warsztatowych. Specjaliści zatrudnieni w firmie pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązania dopasowane do możliwości i potrzeb Twojej firmy.

System, który warto znać. Dziewięć rzeczy, które warto wiedzieć o BES-Hubgrade

0
System

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było! Pracujący całą dobę analitycy i operatorzy, śledzący na bieżąco na rozwieszonych na ścianach monitorach wszelkie zmiany i szukający nieustannie optymalnych rozwiązań specjalnie dla ciebie i twojej firmy lub instytucji, którą kierujesz. Co to za innowacyjne przedsięwzięcie? Czym jest Hubgrade i usługa BES?

Manikiurzystka – jak nią zostać?

0
paznokcie

Z pewnością, jeżeli czytamy ten artykuł zastanawialiśmy się jak to jest być manikiurzystka, która posiada pojęcie w tym co robi, ale również wie w jaki sposób to robić. Jeżeli interesujesz się stronami, na których znajdziesz mnóstwo porad, a także filmików, które pokazują jak wykonać daną stylizacje paznokci lubisz odtwarzać ją sobie na własnych paznokciach czy paznokcie swojej mamy czy koleżanki, to jest to dobry początek, aby rozważyć swoją karierę jako manikiurzystka. Sprawdź, kto może zostać taką osobą oraz jak wygląda droga do kariery w takim zawodzie.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-manikiurzystka/

Czy każdy może zostać manikiurzystką?

Teoretycznie tak, praktycznie nie. Niestety nie wszyscy do takiego zawodu posiadają umiejętności manualne. Aby zostać profesjonalnym makijażystką, musimy je mieć, a także posiada ukończoną przynajmniej szkołę średnią lub technikum. Następnie powinniśmy udać się na odpowiedni kurs w szkole policealnej lub kurs, który pozwoli nam uzyskać wiedzę na temat tajników manicure’u. Nauka w takiej szkole trwa zazwyczaj rok, a także kończy się egzaminem. Dzięki temu możemy uzyskać dyplom potwierdzający nasze kwalifikacje w zawodzie. Powinniśmy więc zastanowić się czy wolimy kurs czy przyłączenie się do zajęć w szkole policealnej. Jednak w tym drugim przypadku gdy będziemy musieli pogodzić naukę z pracą.

Kariera zawodowa– rozwój manikiurzystki

Osoba, która myśli poważnie o wykonywaniu tego zawodu powinna wiedzieć, że nie musi posiadać do tego specjalistycznych uprawnień. Zawód ten może wykonywać każda zainteresowana osoba. Nie ma ograniczenia ani wiekowego, ani tego związanego z wykształcenia. Nie oznacza to jednak, za zbędne jest odpowiednie przygotowanie. Osoba, która nie zna podstaw powinna udać się na specjalistyczny kurs, lub szkolenie dotyczące w pracy z paznokciami.

Lepiej jest mieć jednak gdy piąty te certyfikat z kursu, niż jedynie doświadczenie amatorskie i uczenie się na własnych błędach. Jeżeli jesteśmy sami łukami, to również powinniśmy udać się na kurs Iza pracować na taki dyplom. Dodatkowo przyszła manikiurzystka powinna pamiętać o tym, że w tym zawodzie ważna jest cierpliwość, dokładność, umiejętność słuchania oraz poczucie estetyki.

Zobacz też: http://www.psychomanipulacja.pl/manikiurzystka-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

ZOBACZ TEŻ