Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

0
Jak pobrać zdjęcie z Instagrama

Instagram, jest to jeden z kanałów mediów społecznościowych, można zamieszczać na nim zdjęcia i filmy, a także udostępniać tak zwane relacje. Jest to medium od lat cieszące się nieustającą popularnością wśród użytkowników różnego wieku, które znajduje też zastosowanie w marketingu i budowaniu marek.

Wielu ludzi obecnie próbuje za pośrednictwem Instagrama stać się influencerem, mieć wpływ na kształtowanie opinii na różne tematy, czy też po prostu dorobić się na nim. Aplikacja jest dostępna na większości standardowych urządzeń mobilnych, można ją przeglądać również przez zwykłą przeglądarkę internetową.

Nierzadko, podczas przewijania feedu na Instagramie natrafiamy na zdjęcie, które szczególnie przykuje naszą uwagę. Niekiedy są to nasze własne zdjęcia, które wrzuciliśmy kilka lat temu, a straciliśmy do nich fizyczny dostęp. – Komentuje ekspert z Polskielajki.pl

Niezależnie od powodu, możemy natrafić na ścianę, ponieważ standardowo Instagram nie posiada funkcjonalności, która pozwalałaby na pobranie uprzednio wgranego zdjęcia.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? – 2 sposoby

Metody, które zostaną opisane poniżej, są w pełni legalne i nie stoją w sprzeczności z regulaminem Instagrama, netykietą czy prawem panującym w Polsce, dlatego warto się z nimi zapoznać, jeśli chcemy pobrać zdjęcie.

DownloadGram

Pierwsza metoda, o której wspomnimy, jest dostępna zarówno z poziomu komputerowej przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych.

By z niej skorzystać, konieczne będzie uprzednie skopiowanie linku zdjęcia z Instagrama, na urządzeniach mobilnych możemy zrobić, klikając na ikonkę trzech kropek nad zdjęciem i wybierając opcję ‘Kopiuj link’, w klasycznej przeglądarce internetowej na komputerze link do zdjęcia wyświetli się po kliknięciu w nie.

Z tak przygotowanym adresem zdjęcia uruchamiamy przeglądarkę internetową i podajemy adres https://downloadgram.com/. Wystarczy, że skopiowany wcześniej link wkleimy w pole widoczne na stronie, następnie klikniemy na „Download”, a następnie na „Download Image” i już za chwilę możemy cieszyć się wybranym zdjęciem pobranym na dysk naszego urządzenia! Warto wspomnieć o tym, że DownloadGram nie ogranicza się do pobierania tylko i wyłącznie fotografii!

Oczywiście, wspomniana strona nie jest jedynym serwisem świadczącym tego typu usługi. Cechuje się ona niską ilością wyświetlanych reklam, podobnie jak na przykład www.downloadvideosfrom.com – alternatyw jest naprawdę wiele, jest w czym wybierać, jednakże nie ma co spodziewać się znaczących różnic w zakresie możliwości, które mamy do wyboru – niektóre serwisy będą stanowiły lustrzaną kopię innych, a jedyne rozbieżności, jakie będziemy mogli zaobserwować, będą zachodziły w designie strony, czy ilości wyświetlonych reklam.

Aplikacje mobilne

Innym sposobem przeznaczonym do pobierania zdjęć z Instagrama na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych, na których można uruchomić sam Instagram, są aplikacje mobilne. Większość z nich jest dostępna zupełnie za darmo, są one dla osób korzystających z social mediów na przykład na telefonie dużo wygodniejsze, głównie z tego powodu, że nie wymagają kopiowania linków i wklejania ich w odpowiednie miejsce, mają natomiast w większości jedną, wspólną wadę, czyli denerwujące reklamy. Jest to koszt, na jaki musimy się zgodzić jeśli chcemy korzystać z aplikacji, które w większości wypadków są darmowe. Poprzez reklamy redukuje się potrzeba nałożenia na aplikację opłaty, która wynagrodziłaby prace programistów poświęcone na to, byśmy mogli cieszyć się pobranymi zdjęciami.

Aplikacji tego typu jest w sklepach z aplikacjami Google bądź Apple Store bez liku, większość z nich zostanie nam podpowiedziana przez odpowiednie algorytmy po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „Instagram Downloader” – zazwyczaj nie różnią się one od siebie funkcjonalnością, więc jeśli mamy problem z wyborem aplikacji, z której chcemy skorzystać, możemy kierować się podczas wyboru ilością pozytywnych ocen i komentarzy.

Korzyści związane z pozycjonowaniem strony

0
Korzyści związane z pozycjonowaniem strony

Pozycjonowanie pełni bardzo ważną funkcję w przypadku każdego przedsiębiorstwa. Jest to jeden z popularniejszych sposobów na reklamę w sieci. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak potężne jest to narzędzie i jak dużo niesie korzyści. Co powinniśmy wiedzieć na temat pozycjonowania strony? Dlaczego pozycjonowanie jest tak istotne? Dlaczego warto zdecydować się na tego typu usługi? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Pozycjonowanie strony- podstawowe informacje

Zanim zaczniemy jakiekolwiek rozważania na temat pozycjonowania strony, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym ono tak właściwie jest. Gdybyśmy zdecydowali się na to, by zdefiniować pozycjonowanie, wówczas moglibyśmy stwierdzić, że są to działania, dzięki którym dana strona internetowa wyświetla się znacznie wyżej w wynikach wyszukiwania. Oczywiście pozycjonowanie wpływa jedynie na wyniki naturalne, czyli linki sponsorowane w tym przypadku nie są brane pod uwagę.

Pozycjonowanie- dlaczego jest tak istotne?

Pozycjonowanie ma ogromny wpływ na rozpoznawalność naszej działalności w sieci. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić możemy wiele stron internetowych, które charakteryzują się tym, że dotyczą tych samych branży. Przykładem może być sklep sprzedający odżywki i suplementy na siłownię. Takowych wyróżnić możemy stosunkowo dużo, więc dlaczego klient miałby trafić akurat na naszą witrynę? Otóż kiedy znajdziemy się wysoko w wynikach wyszukiwania, wówczas potencjalny klient w pierwszej kolejności odwiedzi właśnie naszą stronę. O ile zainteresuje się naszym asortymentem, to uda nam się sprzedać dany produkt. Nasi konkurenci będą musieli poczekać na swoją kolej.

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie strony?

Nie bez przyczyny pozycjonowanie strony cieszy się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą dużą liczbę zalet, o których warto wspomnieć. Nasz serwis będzie odwiedzany nieco częściej, bowiem strona będzie znacznie bardziej widoczna w wynikach organicznych. Umożliwia to dotarcie do potencjalnych klientów, co w konsekwencji powoduje, że zyskujemy przewagę nad konkurencją. Rozpoznawalność naszej marki zwiększa się, a to prowadzi z reguły do większych zysków, które możemy zainwestować w rozwój sklepu. Wysokiej jakości usługi związane z pozycjonowaniem Lublin znaleźć można na stronie https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie.

Pozycjonowanie, czyli jak wyprzedzić konkurencję w internecie

0
Pozycjonowanie

Żaden, nawet najlepszy biznes nie ma szans na sukces bez dobrej reklamy. Aby wybić się na rynku, przedsiębiorcy stosują różne chwyty marketingowe i ogłoszenia, które zachęcają do zakupu ich produktów lub usług. Banery, ulotki zaproszenia są teraz mało efektywne, wymagają dużo czasu, pieniędzy i poświęcenia. W ostatnim czasie największą skutecznością cieszą się reklamy publikowane w internecie. Żeby tekst dotarł jednak do potencjalnego klienta, potrzebne jest jego pozycjonowanie. Wysoka pozycja strony w wyszukiwaniu zwiększa częstotliwość odwiedzających i kupujących.

Pozycjonowanie stron – inteligentna reklama

W dzisiejszych czasach nie wystarczy jedynie wysoka jakość produktów i usług. Trzeba dotrzeć do klienta i wyróżnić się spośród wielu innych firm. Prawidłowe pozycjonowanie stron można uzyskać w profesjonalnej firmie https://www.pozycjonowanieibif.pl/. Docieramy wtedy do ludzi, którzy potrzebują naszego tworu lub jeszcze o tym nie wiedzą. Zwiększa to szanse na zwiększenie sprzedaży i budowanie marki firmy bez wydawania sporych sum pieniędzy.

Pozycjonowanie lokalne, czyli gdzie szukać klientów

Jeśli zajmujesz się internetową sprzedażą lub turystyką, możesz pozyskiwać klientów z całej Polski. Oferując lokalne usługi, należy pamiętać, aby trafić do osób, którym będą one  odpowiadać. Pozycjonowanie lokalne umożliwia pozyskanie nowych osób z najbliższego otoczenia. Wyszukując fryzjera, restaurację czy sklep wędkarski w wyszukiwarce lub na mapach, zainteresowany zobaczy Twoją firmę na pierwszym miejscu i na pewno zadecyduje, aby wybrać się właśnie do Ciebie.

Korzyści z pozycjonowania stron

Pozycjonowanie stron to rozwiązanie dla małych i dużych firm. To Ty decydujesz, ile wydajesz na reklamę  i możesz łatwo sprawdzić skuteczność ich działania. Pierwsze strony w wynikach wyszukiwarce są rozpatrywane jako częściej używane i polecane, co przyciąga nowych klientów. Buduje to opinie o marce i sklepie i proponuje, że to właśnie ona jest tą, której potrzebują. Jest to również duża oszczędność czasu dla każdego przedsiębiorcy, bo jego marketingiem zajmą się profesjonalni i skuteczni fachowcy.

Jak zadbać o właściwą pozycję mojej strony internetowej?

Samodzielne prowadzenie strony internetowej uzyskującej wysokie wyniki w wyszukiwarce graniczy z cudem. Warto tę pracę zlecić profesjonalnym firmą, które zajmują się tym od lat. Za niską opłatą oferują wysoki wzrost klientów i odwiedzin na Twojej stronie. Pozycjonowanie wymaga ogromu wiedzy i doświadczenia. Teraz możesz przestać się przejmować reklamą i zlecić to skutecznym ludziom, którzy zagwarantują Ci sukces Twojego biznesu.

Kiedy należy się odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek?

0
odszkodowanie

Prawdopodobnie większość z nas uległa kiedyś nieszczęśliwemu wypadkowi. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się dzisiaj na zakup specjalnego ubezpieczenia NNW. Czasami NNW znajdziemy w pakiecie wraz z innym ubezpieczeniem, czasem funkcjonuje ono samodzielnie. Przed czym jednak tak naprawdę chroni? Kiedy można otrzymać odszkodowanie? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest NNW?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków to jeden z typów ubezpieczenia osobowego. Działa ono wówczas, gdy dochodzi do uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej. O ile uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć nie wymaga dodatkowych definicji, o tyle nieszczęśliwy wypadek jest dość nieostrym pojęciem. Najczęściej wskazuje się, że jest to zdarzenie nagłe i zarazem wywołane przez działanie czynników zewnętrznych w stosunku do osoby, która poniosła śmierć, której ciało zostało uszkodzone lub której zdrowie uległo rozstrojowi. Odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek możemy zatem uzyskać wówczas, gdy niefortunnie poślizgniemy się na chodniku, ulegniemy wypadkowi samochodowemu lub przewrócimy się podczas jazdy na rowerze.

Odszkodowanie o nieodszkodowawczym charakterze

Co ciekawe z prawnego punktu widzenia odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków nie ma charakteru odszkodowawczego. Ubezpieczyciel ma bowiem bezwzględny obowiązek wypłaty należnego ubezpieczonemu świadczenia w przypadku ziszczenia się określonego zdarzenia. Niezależnie zatem w jaki sposób poszkodowany złamał nogę albo nabił sobie guza na głowie, jeżeli doszło do takiego urazu, to ubezpieczyciel wypłaci mu określoną z góry sumę ubezpieczenia. Najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują swoistym „cennikiem”, określającym stawki za poszczególne rodzaje szkód osobowych. Warto jednak podkreślić, że poza odszkodowaniem z NNW poszkodowany i tak może dochodzić odszkodowania na podstawie art. 444, 445 i 446 Kodeksu cywilnego.

Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty?

Od powyższej reguły obowiązują jednak pewne wyjątki. Odszkodowanie za wypadek nie zostanie wypłacone w czterech sytuacjach. Po pierwsze wtedy, gdy wypadek będzie skutkiem choroby, w tym choroby psychicznej. Po drugie wtedy, gdy poszkodowany celowo i umyślnie doprowadzi do powstania szkody. Po trzecie w razie popełnienia lub próby popełnienia przestępstwa. Po czwarte natomiast w razie udziału w bójce, kierowania pojazdem bez uprawnień albo w czasie działań wojennych.

Dlaczego warto stawiać na marketing internetowy?

0
Dlaczego warto stawiać na marketing internetowy

Czy marketing internetowy ma potencjał? Jak najbardziej tak. Za moment udowodnimy dlaczego warto w niego inwestować, a także rozumieć go, jak i także wykorzystywać dla swojego biznesu.

Ustalenie dokładnego celu działań

Wydawać by się mogło, że wykupienie reklamy w telewizji to najlepszy sposób. Co jak co, ale telewizję przecież wszyscy oglądają. Nic bardziej mylnego. Nawet po zrealizowaniu takiej kosztownej kampanii może się zdarzyć, że sprzedaż naszych produktów wcale nie ruszyła do przodu. Tak naprawdę wykupując reklamę w TV nie dowiemy się nigdy do kogo trafiła i kto był jej odbiorcom. Z kolei marketing internetowy daje nam taką możliwość. Gdy nasi potencjalni klienci zalogują się na Facebooka, uruchomią wyszukiwarkę Google, to mu możemy zdecydować, że konkretnej grupie swoją reklamę wyświetlimy. Na całe szczęście narzędzia do reklamy internetowej pozwalają na bardzo precyzyjny target docelowych grup. Co więcej, grup możemy tworzyć naprawdę wiele, zależnie od usługi, produktu czy też celu, który chcemy osiągnąć. Marketing internetowy może prowadzić agencja marketingowa, niemniej jednak niektóre z narzędzi możemy wykorzystywać samodzielnie.

Możliwość testowania

Gdyby tylko coś poszło nie tak i odbiorcy naszej reklamy by nie reagowali tak, jak tego oczekujemy, to w absolutnie każdej chwili kampanię możemy zatrzymać. Wówczas możemy się pokusić o przeanalizowanie tej kampanii i zastanowić się nad komunikatami alternatywnymi. Warto je przepracować i wypuścić raz jeszcze na dzienne światło.

W mediach tradycyjnych nigdy nie będziemy mieli takiej szansy. Nietrafiona kampania, to nic innego jak przepalony budżet. W rezultacie nie osiągniemy żadnego celu. Internet z kolei nam pozwala na modyfikację, poprawki, jak i także weryfikowanie marketingowej strategii, a przy tym na samym etapie testowania kampanii wystarczą jedynie mikro budżety.

Wybór kanałów

Internet tak naprawdę jest bardzo duży i daje wiele możliwości jeśli idzie o prowadzenie marketingowych działań. Jeśli nasze potrzeby w zakresie tym nie są jednorodne, to do dyspozycji mamy bardzo wiele platform. Możemy zdecydować się na wykorzystanie kampanii Google AdWords, aby wychwytywać bezpośrednio osoby, które w wyszukiwarce przeszukują produktów oraz usług, które są podobne do naszej oferty. Tak naprawdę możemy stworzyć kampanię na Instagramie, Facebooku czy też pójść w nowoczesną stronę video marketingu zdecydować się na publikację multimedialnych materiałów. Co więcej postawić można na blog fachowo prowadzony, który się stanie naszym kawałkiem sieci, jak i także miejscem, w którym będziemy promować swój wizerunek jako eksperta i być może także naszej firmy.

Jak widzimy na załączonym obrazku, marketing internetowy ma w sobie naprawdę spory potencjał, chociaż tutaj się skoncentrowaliśmy na kilku jego zaletach oraz także przewagach pod względem mediów tradycyjnych. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie działania online będą odpowiednie dla naszego biznesu, to poradźmy się fachowców. Nie znając się na marketingu tradycyjnym, jak i także na marketingu internetowym, lepiej będzie pokusić się o współpracę z agencją reklamową.

Czy warto jest korzystać z usług doradcy kredytowego?

0
Czy warto jest korzystać z usług doradcy kredytowego

Każdego roku wielu osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista zajmujący się od wielu lat finansami, doskonale zna aktualny rynek usług pożyczkowych, dzięki czemu szybko i skutecznie znajdzie najkorzystniejszą ofertę.

Dodatkowo wyjaśnia on kredytobiorcy wszystkie skomplikowane przepisy oraz analizuje umowę, która jest do podpisania. Ekspert kredytowy pomoże także przygotować wszystkie potrzebne dokumenty, co pozwoli klientowi zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Jakie zadania realizuje doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, która zawsze pomaga swojemu klientowi w znalezieniu odpowiednio dopasowanej pożyczki gotówkowej, mieszkaniowej, samochodowej albo konsolidacyjnej. Warto nawiązać z nim współpracę, ponieważ zazwyczaj nie mamy specjalistycznej wiedzy dotyczącej aktualnych kredytów i będziemy mogli ustrzec się błędów, które mogą być bardzo kosztowne.

Na spotkanie z doradcą finansowym warto zabrać ze sobą:

 • umowę o pracę,
 • dowód osobisty,
 • rozliczenie PIT za poprzedni rok,
 • dokumenty dotyczące zarejestrowanej działalności gospodarczej, jeśli ubiegamy się o kredyt firmowy.

Jakie są największe korzyści ze współpracy z doradcą od finansów?

Każdy doradca kredytowy, który działa już od wielu lat na rynku, zanim rozpocznie proces wyszukiwania konkretnego produktu finansowego, na początek zapozna się z aktualną sytuacją materialną swojego klienta oraz jego zarobkami. Pozwoli to ustalić kryteria, według których można znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę, która będzie mogła być spłacana bezproblemowo w miesięcznych ratach.

Proces ubiegania się o dodatkowe finansowanie wymaga skupienia oraz poświęcenie konkretnej ilości czasu, dlatego ekspert od finansów musi charakteryzować się cierpliwością i wytrwałością.

Największe korzyści, jakie osiągnie kredytobiorca decydujący się na doradztwo kredytowe to:

 • duża oszczędność czasu,
 • znalezienie oferty, która jest idealnie dopasowana do zarobków kredytobiorcy,
 • wyjaśnienie skomplikowanych przepisów zawartych w umowie kredytowej,
 • oraz stała współpraca od początku załatwienia finansowania, aż po spłacenie wszystkich rat.

Dlaczego warto korzystać z pomocy ekspertów od finansów?

Doświadczony doradca kredytowy nie skupia się tylko na tym, aby jak najszybciej znaleźć ofertę dla swojego klienta, ponieważ zawsze zależy mu na długofalowej współpracy. Dlatego oprócz wyszukiwania kredytów, pomaga także w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i wspiera kredytobiorcę przez cały proces załatwiania pożyczki, aż po negocjacje z bankami.

Specjalista finansowy znajduje także najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak utrata pracy i klient nie ma możliwości spłacać rat kredytowych. Szuka on wtedy możliwości, aby zawiesić na kilka miesięcy płatności albo rozłożyć raty na jeszcze niższe.

Usługi doradcy kredytowego skierowane są zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Z jego pomocy mogą korzystać także osoby, które mają długi i wpisy w rejestrach dłużników. Pomaga on wyczyścić takie informacje i przeprowadza negocjacje z wierzycielami. Umożliwia to znalezienie wyjścia nawet, wtedy gdy sytuacja wydaje się dla nas beznadziejna.

Sposoby na utylizację oleju spożywczego z restauracji oraz baru

0
Sposoby na utylizację oleju spożywczego z restauracji oraz baru

Właściciel restauracji, baru oraz innego punktu gastronomicznego ma za zadanie zutylizować zużyty olej. W dobie XXI wieku, są już specjalne oddziały, które zajmują się tego typu usługami. W tym celu trzeba jedynie zamówić odbiór zużytego oleju. Może to być olej rzepakowy, sojowy, słonecznikowy, kokosowy, ryżowy, palmowy, mieszanki tłuszczowe czy też smalec. Przedsiębiorstwo w ramach odbioru i w konsekwencji utylizacji, oferuje kartę przekazania odpadów. Ten elektroniczny dokument poświadcza o prawidłowej ewidencji odpadów.

Firma, która zajmuje się utylizacją oleju, musi posiadać oficjalne pozwolenie na odbiór oraz transport oleju i frytury w bezpieczny sposób. W ramach współpracy, restauratorzy otrzymują beczki i pojemniki na zużyty olej. Warto również zauważyć, że oddając odpad, można uzyskać za niego dochód na podstawie wystawionej faktury VAT. Firma przyjeżdża do klienta bezpłatnie i odbiera odpad, który jest odpowiednio zabezpieczony. Zabiera ona pełną beczkę, następnie zostawia pustą, czystą.

Jak się pozbyć zużytego oleju z punktu gastronomicznego?

Utylizacja oleju spożywczego pełni ważną rolę w ekologii oraz dbaniu o środowisko. Warto zauważyć, że dzięki odbieraniu w bezpieczny sposób zużytego oleju, można przyczynić się do poprawy środowiska. Stary i zużyty olej jest bardzo niezdrowy, brzydko pachnie i ma rakotwórcze właściwości. Pod żadnym pozorem nie powinno się go spożywać. Wobec tego, warto pamiętać o tym, że zużyty olej w restauracji musi być traktowany jako odpad. Dzięki specjalistycznym beczkom z przykrywą i pojemnikom do jego przechowywania, nie trzeba martwić się już o sposób przechowywania ani tym bardziej transportowania.

Więcej informacji: Sprawdź odbiór zużytego oleju Trafinoil.pl – dowiedz się więcej o tym, co zrobić ze zużytym olejem.

W jaki sposób przebiega transport zużytej frytury?

Firma, która tym się zajmuje posiada specjalne samochody, które mogą wywozić tego typu odpady. Oddając profesjonalnej firmie odpad, można być pewnym, że bezpiecznie dotrze on do punktu utylizacji. Profesjonalne beczki są zabezpieczone przed rozlaniem oraz uszkodzeniem. Oleje przechowuje się najczęściej w beczkach o pojemności 20, 40 bądź 60 litrów. Dla mniejszych punktów gastronomicznych bez wątpienia polecane są te mniejsze beczki. Natomiast w bardzo dużych kompleksach, hotelach, salach weselnych, dedykowane są także większe beczki, które posiadają nawet 120 litrów pojemności. Zapewniają one higieniczne i bezpieczne przechowywanie odpadu spożywczego.

Karta przekazania odpadu, która poświadcza o prawidłowej utylizacji
W pełni profesjonalna pomoc w pozbywaniu się zużytych olejów, przydaje się w wielu gałęziach przemysłu gastronomicznego. Jest ona nieodzowna w hotelach, barach mlecznych, restauracjach. Każda firma oferuje kartę przekazania odpadu, która stanowi oficjalne potwierdzenie dla Sanepidu o tym, że frytura bądź zużyty olej spożywczy został prawidłowo zdany. Przedsiębiorstwa posiadają odpowiednią wiedzę jak i również bogate doświadczenie, które gwarantuje wykonanie usługi na jak najwyższym poziomie.

Jak maszyny CNC zmieniły się na przestrzeni lat?

0
Jak maszyny CNC zmieniły się na przestrzeni lat

Nie każdy wie, że pierwowzory maszyn CNC pojawiły się już na przełomie XVIII i XIX wieku. W tym czasie na świecie zachodziły bardzo duże przemiany gospodarcze, a pierwszą maszyną, która wtedy powstała, była maszyna parowa. Była ona preludium do innych rewolucyjnych rozwiązań, które pojawiły się w następnych latach. Można śmiało stwierdzić, że ówczesne wynalazki przyczyniły się do powstania maszyn sterowanych automatycznie, do których mamy dostęp dzisiaj.

Poznaj początki historii maszyn CNC

W okresie rewolucji przemysłowej rozwój maszyn do produkcji odbywał się w naprawdę zawrotnym tempie. Pierwsze były maszyny przemysłowe, które zyskały ogromną popularność na początku XIX wieku. Choć cały proces rozwoju tychże urządzeń był dość czasochłonny, zdecydowanie zwiększyły one efektywność produkcji.

Przełomowy moment nastąpił w 1805 roku, kiedy to Joseph Marie Jacquard, który był francuskim wynalazcą, zbudował urządzenie do wiązania sieci. Praca tej maszyny opierała się na kartach dziurkowanych, uznawanych dziś za prototyp nośnika danych. Miała ona wielki potencjał, dlatego zaczęto poszukiwać dla niej kolejnych zastosowań, które szybko zostały wskazane. Maszynę zaczęto stosować również w przemyśle włókienniczym. Siemion Korsakow, rosyjski konstruktor zaproponował zaś, by dziurkowane karty wykorzystać także do zapisywania oraz gromadzenia danych. Na jego koncepcji oparta została konstrukcja prototypu pierwszego komputera, dzięki czemu w 1837 roku powstała maszyna analityczna. Twórcą pierwszego komputera był angielski mechanik Charles Babbage.

Karta dziurkowana była używana jeszcze przez wiele lat, aż do 1887 roku, w którym Herman Hollerith, amerykański inżynier stworzył nowy rodzaj karty. Po raz pierwszy użyto jej trzy lata później podczas powszechnego spisu ludności. Wynalazek ten skłonił Holleritha do dalszego działania na rzecz rozwoju maszyn analitycznych. Postanowił więc założyć Tabulating Machine Company, a w 1924 roku nastąpiła fuzja, w wyniku której powstało IBM, czyli International Business Machines Corporation. Jest to najstarszy koncern produkujący komputery, który działa do dzisiaj.

Co przyniósł wiek XX?

Jesteśmy już w XX wieku, kiedy to produkcja kart dziurkowanych najnowszej technologii sprawdza się świetnie i jest wykorzystywana na całym świecie. Rok 1928 przynosi ich standaryzację – otrzymują dedykowane wymiary, czyli 187,3 mm x 82,5 mm. Pracę nad kartami przerwano, gdy wybuchła II wojna światowa. Po jej zakończeniu prace wznowiono, a z końcem lat 40. XX wieku powstała pierwsza obrabiarka oraz tranzystor, które wykorzystywały jej działanie. Urządzenia te szybko zostały wprowadzone do fabryk, gdzie stały się elementami centrów obróbki.

Kolejna gwałtowna zmiana miała miejsce w 1958 roku. W tym roku zaczęto stosować w obrabiarkach mikrokomputery, co niewątpliwie przyczyniło się do stworzenia maszyn CNC podobnych do tych, z jakimi mamy styczność dzisiaj. Rok 1963 przyniósł zaś nowe rozwiązanie, jakim był program Sketchpad stworzony przez Ivana Sutherlanda. Z jego pomocą można było wyświetlać funkcję urządzenia, zatem był to swego rodzaju prototyp interfejsu.

Na koniec warto wspomnieć, że jednym z większych wynalazków w tamtym czasie była mysz komputerowa, która jest dzisiaj dla nas standardowym wyposażeniem każdego komputera. Znacząco ułatwiła ona pracę operatorów i obsługę wszystkich programów. Nowym nośnikiem danych stały się z kolei taśmy magnetyczne. Ostatnią kwestią wartą zaznaczenia jest rozwinięcie maszyn CNC w obszarze komputerowego oprogramowania. Sprawiło ono, że obsługa urządzeń stała się znacznie prostsza.

Więcej porad z dziedziny CNC i automatyki przemysłowej znajedziesz na https://www.akcesoria.cnc.info.pl/porady

Zapisywanie klientów za pomocą systemu rezerwacji online

0
Zapisywanie klientów za pomocą systemu rezerwacji online

Firmy mogą pracować w różnych branżach. Niezależnie od tej decyzji każdy taki właściciel nowoczesnej firmy musi zapewnić swoim klientom najlepsze warunki współpracy. Można to zrobić na wiele sposobów. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rezerwacja online. Umożliwia on na umówienie danego spotkania za pomocą komputera. Korzystają z niego różne branże, między innymi branża: hotelarska, medyczna, kosmetyczna. Taki system można zauważyć nie tylko w sektorze publicznym, na przykład w urzędach czy bankach, ale także w sektorze prywatnym. Jego zaletą jest to, że jest przejrzysty dla każdego klienta. W szybki sposób można umówić się na konkretną datę i godzinę. Często system wysyła także przypomnienie w postaci maila czy smsa o dacie spotkania. Jest to rozwiązanie, które daje wiele udogodnień zarówno dla właścicieli firmy, dla pracowników a przede wszystkim dla klientów.

Jakie korzyści mogą zauważyć klienci?

Wcześniej umówienie się na wizytę u lekarza czy fryzjera było długie i wyczerpujące. Trzeba było umawiać się telefonicznie, a to wiązało się z przynajmniej kilkuminutowym czekaniem. System rezerwacji online to znacznie szybsze narzędzie, wystarczy komputer podłączony do Internetu czy smartfon, żeby móc z łatwością poradzić sobie z umówieniem spotkania. Do dyspozycji jest cały kalendarz, system na bieżąco wyklucza zamówione wcześniej daty i godziny. Przed zajęciem określonego terminu można sprawdzić swój kalendarz, dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że do takiego spotkania dojdzie. W przypadku zmiany planów występuje opcja odwołania bez szkody dla klienta. Przełożenie spotkania nie będzie problemem, wystarczy zrobić to tylko kilka godzin przed takim spotkaniem. Jest to nowoczesne narzędzie, które w przeciwieństwie do telefonicznego umawiania, nie wiąże się ze stresem. Nie wszyscy klienci lubią rozmowy telefoniczne. Z tego typu systemem może poradzić sobie osoba w każdym wieku, nawet osoba starsza.

Jakie korzyści wyciągają właściciele i pracownicy z takiego narzędzia?

Właściciel nowoczesnej firmy chciałby, żeby działała ona w sposób sprawny. Wykupując taki system rezerwacji online, jest on w stanie usprawnić jej działanie. Nie ponosi on dużych kosztów, jeśli bierze to rozwiązanie pod uwagę. Często wiąże się do ze stałymi niewielkimi opłatami, bez kosztów dodatkowych. Zarówno właściciel, jak i pracownicy mają więcej czasu na wykonywanie swoich indywidualnych obowiązków. W takich miejscach jak przychodnie, szpitale, salon fryzjerski czy kosmetyczny taki system wniesie dużo dobrego do funkcjonowania firmy. Pracownicy nie są przeciążeni nadmiarem obowiązków. Wcześniej odbieranie telefonów i śledzenie grafików zajmowało im dużo czasu. Nierzadko spotykali się też z tym, że umówieni klienci nie byli w stanie dodzwonić się do firmy, w przypadku, gdy chcieli odwołać wizyty. Wiązało się to z dużymi stratami przede wszystkim finansowymi. Właściciel firmy tracił niemałe dochody. To nowoczesne narzędzie daje możliwość znacznie lepszej organizacji pracy i rozwoju.

Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO

0
Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Słynna na całym świecie lista światowego dziedzictwa UNESCO powstała w 1972 roku w celu ochrony spuścizny kulturowej i naturalnej globu ziemskiego. Znajdują się na niej wszystkie najważniejsze zabytki świata, w tym także kilka miejsc w Polsce. O dwóch z nich piszemy poniżej.

Jak dostać się na listę UNESCO?

Ochrona UNESCO i wpisanie danego obiektu lub miejsca na listę związana jest ściśle ze spełnieniem przez nie jednego z kryteriów kulturowych i przyrodniczych określonych w specjalnym spisie oraz wyróżniać się unikatową wartością uniwersalną. Wśród powyższych kryteriów odnoszących się do dziedzictwa kulturowego znajdują się następujące wymagania:

 • konieczność reprezentowania ludzkiego geniuszu twórczego,
 • ukazywanie znaczącej wymiany wartości, zachodzącej w konkretnym okresie czasu lub obszarze w dziedzinie rozwoju techniki, architektury, urbanistyki, sztuk monumentalnych lub projektowania krajobrazu,
 • przedstawianie unikatowego lub wyjątkowego świadectwa kulturowego cywilizacji obecnej lub minionej,
 • bycie wybitnym przykładem dla typu budowli, zespołu architektonicznego czy też krajobrazu
 • reprezentowanie wyglądu tradycyjnego osadnictwa lub tradycyjnego sposobu użytkowania lądu czy też wody,
 • posiadanie ścisłego powiązania z żywymi tradycjami, wydarzeniami, wierzeniami czy też działaniami literackimi i artystycznymi o wyjątkowym znaczeniu dla kultury danego regionu lub świata.

W Polsce znajduje się obecnie 16 obiektów i miejsc wpisanych na listę UNESCO. Są to zarówno budowle świeckie jak i religijne oraz szereg miejsc związanych z historią regionu i świata. Jednymi z pierwszych takich miejsc na liście były Stare Miasta Krakowa i Warszawy. I o nich parę słów możecie znaleźć w naszym artykule.

Stare Miasto w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie zostało wpisane na listę UNESCO już w 1978 roku. Obszar będący pod ochroną tej instytucji obejmuje zarówno Stare Miasto wzdłuż dawnych murów jak i Wzgórze Wawelskie oraz Kazimierz i Stradom. Nic w tym dziwnego, ponieważ teren ten jest jednym z najbardziej bogatych w zabytki w całej Polsce.  Można tu podziwiać nie tylko Wawel, czyli dawną siedzibę królów, ale również ponad 330 zabytkowych kamienic, Kościół Mariacki, Sukiennice, a także około 2 miliony ruchomych zabytków takich jak Szczerbiec czyli miecz koronacyjny królów polskich.

Krakowski Stary Rynek, a właścicie wawelska katedra, to również miejsce spoczynku kilku niezwykle ważnych dla polskiej historii obywateli. Pośród nich można znaleźć głowy koronowane jak Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki i Zygmunta Augusta, a do tego jednego z najsłynniejszych polskich poetów Adama Mickiewicza czy bohatera narodowego Tadeusza Kościuszko.

Jest to także miejsce gdzie zetknąć się można z wieloma różnorodnymi tradycjami i kulturami. Przykładem może być coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej organizowany przy ul. Szerokiej. Więcej na temat Miasta Królów Polski np. nietypowy przewodnik po mieście, można znaleźć na stronie www.cracovie.org.pl/.

Stare Miasto w Warszawie

Kolejnym miejscem wpisanym na listę UNESCO jest Stare Miasto w Warszawie znajdujące się pod pieczą ONZ od 1980 roku. Nie znalazło się ono, jednak na tej liście z tych samych powodów co Kraków, a ze względu na niezwykle dokładną odbudowę tej części miasta zniszczonej przez II Wojnę Światową. 

Nie jest tajemnicą, że podczas powstania zniszczonych zostało ok. 85% budynków, dlatego też nie ma tutaj mowy i tak dużej ilości zabytków, jak to ma miejsce w Krakowie. Niemniej, jednak odbudowa została wykonana tak starannie, że większość odrestaurowanych budowli przypomina swe oryginały powstałe w XVII i XVIII wieku.

Najbardziej popularnym i znanym miejscem Starego Miasta w Warszawie jest, oczywiście Zamek Królewski mieszczący muzeum zawierające dzieła Rembrandta czy też insygnia królewskie ostatniego władcy Polski. Nieopodal mieści się równie popularna Kolumna Zygmunta powstała na część Zygmunta III Wazy.

Warszawska starówka to również Katedra św. Jana, gdzie pochowani zostali polscy Nobliści, Henryk Sienkiewicz czy też pierwszy prezydent okresu II RP – Gabriel Narutowicz.

ZOBACZ TEŻ