Baterie łazienkowe

Bateria jest jednym z ważnych atrybutów łazienki. Stwarza komfort właścicielom i gościom  oraz pełni funkcję estetyczną. Nowoczesne zestawy są tworzone z różnych materiałów, które harmonijnie pasują do każdego wnętrza. Rynek wodno-kanalizacyjny jest dziś dość obszerny, więc niedoświadczona osoba może być zdezorientowana.

Ponadto konieczne jest wybranie odpowiedniej opcji, należy zwrócić uwagę na instalację. Jeśli ktoś nigdy nie zrobił tego samodzielnie, lepiej zadzwonić do hydraulika, który zrobi wszystko porządnie i szybko. Rzeczywiście, w tym przypadku wszystko zależy nie tylko od dostępności narzędzi, ale także od rodzaju mocowania baterii łazienkowej.

Dostępne na rynku baterie łazienkowe

Różne modele i opcje projektowe, szeroki zakres cen produktów pozwala potencjalnemu nabywcy wybrać odpowiednią rzecz. Początkowym parametrem podczas wyboru baterii łazienkowej jest długość wlewki. Najczęściej do łazienek wybierane są krótsze opcje – 20-25 cm. Istnieją również skrócone wersje, które są kompaktowe. Należy również określić, co będzie bardziej funkcjonalnie i wygodne: wlewka obrotowa lub stała.

Rodzaje baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe z wlewką są znane nabywcom, ponieważ są one najczęściej używane do pracy z twardą chlorowaną wodą, która jest podawana do mieszkań. Naprawa tej opcji wiąże się zwykle z wymianą uszczelki. Baterie łazienkowe, jako mikser są bardziej popularne z pojedynczą dźwignią, wyróżniają się łatwością obsługi i finezją. Aby dostosować temperaturę i ciśnienie wody, dźwignia jest po prostu podnoszona lub opuszczana, a następnie obracana we właściwym kierunku. Znaczącą wadą tego modelu jest niska tolerancja osadów soli w składzie wody.

Z czasem blokują moduł miksera, co negatywnie wpływa na jego dalszą pracę. Jego naprawa polega na całkowitej wymianie zaworu kulowego. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się kamienia i osadu w systemie kulowym, trzeba zainstalować specjalne filtry. W rezultacie już oczyszczona woda jest dostarczana do kranu. Dzięki temu mechanizmowi mikser działa znacznie dłużej.

Bateria łazienkowa jednouchwytowa

Urządzenie, ma dźwignię, która pozwala kontrolować ciśnienie i temperaturę wody. Jest łatwy w użyciu. Jego wkład jest zwykle ceramiczny lub metalowy i działa jak uszczelnienie, a także rozprowadza strumień wody.

Mikser łazienkowy dwuzaworowy

W tym przypadku regulacja dopływu wody odbywa się za pomocą dwóch uchwytów, które są umieszczone po bokach zaworu. W każdym z nich są skrzynie dźwigowe, w których znajdują się również gumowe uszczelki lub specjalne pierścienie ceramiczne, które działają jak uszczelki. W przypadku gwałtownego spadku ciśnienia wody model ten jest bardziej stabilny i wygodny.

Baterie łazienkowe – termostaty

Jest to panel z uchwytami, które pomagają szybko regulować temperaturę i ciśnienie. Ten model jest bardziej nowoczesny i wygodny. Ponadto łączy wszystkie zalety poprzednich typów mikserów.

Przeznaczenie baterii łazienkowych

Z tego powodu wszystkie modele można podzielić na cztery grupy: do wanny, do umywalki, do bidetu, do prysznica.

Baterie łazienkowe do wanny

W tej sytuacji mogą być również dwie oddzielne opcje montażu: na wannie lub na ścianie. W pierwszej wersji tylko pokrętła regulacyjne i wylewka będą na powierzchni. Stosowane najczęściej do wanien akrylowych. Jednak większość właścicieli preferuje drugą opcję montażu.

Dotyczy to małych łazienek, w których wanna znajduje się bardzo blisko zlewu, dzięki czemu można zaoszczędzić na zakupie dwóch kranów i ograniczyć jedną z przedłużoną wylewką i mechanizmem obrotowym. Ale ich istotną wadą jest brak bezpieczeństwa. Często powodują przecieki w punktach mocowania, ponieważ mechanizm szybko się zużywa. Ceny baterii zaczynają się od  140 do 1950 złotych.

Bateria łazienkowa do umywalki

Mikser można również zamontować zarówno na ścianie, jak i na samej umywalce. Jednak większość nabywców preferuje drugą opcję. Ceny oscylują od 80 do 850 złotych.

Bateria łazienkowa do prysznica

Są to modele bez wylewki. Zamiast tego są one wyposażone w wąż, a także uchwyty do regulacji. Są przymocowane wyłącznie do ściany. Punkty mocowania są maskowane specjalnymi elementami dla większej estetyki. Ceny wynoszą od 120 do 1100 złotych.

Bateria łazienkowa do bidetu

Baterie łazienkowe te są podobne do modeli umywalkowych. Większość jest montowana bezpośrednio do obręczy dzięki specjalnym otworom montażowym. Dodatkowo jest uzupełniony aeratorem. Ten projekt jest wyposażony w zawór kulowy, który umożliwia regulację kierunku wody. Ceny wahają się od 190 do 430 złotych.

Różne są opcje montażu i łączenia baterii łazienkowych ze względu na duży wybór modeli dostępnych obecnie na rynku. Różnią się strukturą, materiałem, funkcją, ceną i jakością. Aby upewnić się, że wszystkie prace zostały wykonane niezawodnie, warto poprosić o konsultację hydraulika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here