Współpraca z agencją pracy tymczasowej - jakie korzyści dla pracodawcy

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Powierzenie rekrutacji i kwestii związanych z zatrudnieniem pracowników firmie zewnętrznej nie jest jedynie modą. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i może przynieść pracodawcy wiele korzyści. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć rozpoczęcie współpracy z agencją pracy tymczasowej.

Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności

Samodzielna rekrutacja pracowników, zwłaszcza w firmach działających sezonowo, mogłaby wymagać stworzenia nowego stanowiska. To z kolei oznacza dodatkowe koszty. Agencja pracy Łódź oraz inne mniejsze bądź większe miejscowości może odciążyć finansowo nie tylko pod tym względem. Polecani pracownicy są zatrudniani przez agencję, co oznacza brak kosztów pracowniczych. Pozwala to też na ograniczenie wydatków związanych z prowadzeniem księgowości.

Szybki proces rekrutacji nowych pracowników

Agencje pracy tymczasowej mają niemałe doświadczenie w poszukiwaniu pracowników z różnych branż. Pracują w nich też specjaliści od rekrutacji, będący w stanie przeprowadzić szybką i trafną selekcję CV. Ponadto takie firmy mają często w swojej bazie wielu potencjalnych kandydatów. Nie muszą zatem decydować się jedynie na osoby, które zgłosiły się na konkretne stanowisko. Na dodatek pracownicy agencji przeważnie zajmują się wyłącznie rekrutacją, co nie zawsze jest możliwe w mniejszych przedsiębiorstwach bez rekrutera na etacie. To z kolei również może przyspieszyć zatrudnienie odpowiedniej osoby.

Dostęp do bazy specjalistów agencji pracy

Dość powszechną praktyką w agencjach pracy tymczasowej jest prośba o pozostawienie na siebie namiarów przez kandydatów, którzy mogliby być zainteresowani zatrudnieniem na podobnym stanowisku w przyszłości. Współpraca z agencją pracy Contrain oznacza zatem możliwość dotarcia do osób, które normalnie mogłyby nie mieć pojęcia o rekrutacji prowadzonej przez firmę. Co więcej, niekiedy można w ten sposób pozyskać chętnych do relokacji fachowców z drugiego końca Polski bądź nawet z innego kraju.

Minimum formalności i obowiązków

Brak konieczności samodzielnego prowadzenia rekrutacji zmniejsza ilość formalności po stronie właściciela firmy. Na dodatek pracownicy są zatrudnieni przez agencję pracy tymczasowej, a nie bezpośrednio przez przedsiębiorstwo zlecające rekrutację. Oznacza to, że kwestia przygotowania umów dla każdej zatrudnionej osoby również należy do obowiązków agencji. Nie trzeba też przejmować się np. zakwaterowaniem zagranicznych pracowników.

Elastyczność struktury zatrudnienia

W wielu firmach zdarzają się okresy przestoju i zwiększonego popytu o charakterze sezonowym bądź jednostkowym. W przypadku zatrudniania pracowników przez agencję pracy tymczasowej można po prostu zredukować personel czy też poprosić o skierowanie do pracy dodatkowych osób. W okresie urlopów również można uzupełnić braki kadrowe pracownikami agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here