Czy warto jest korzystać z usług doradcy kredytowego

Każdego roku wielu osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista zajmujący się od wielu lat finansami, doskonale zna aktualny rynek usług pożyczkowych, dzięki czemu szybko i skutecznie znajdzie najkorzystniejszą ofertę.

Dodatkowo wyjaśnia on kredytobiorcy wszystkie skomplikowane przepisy oraz analizuje umowę, która jest do podpisania. Ekspert kredytowy pomoże także przygotować wszystkie potrzebne dokumenty, co pozwoli klientowi zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Jakie zadania realizuje doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, która zawsze pomaga swojemu klientowi w znalezieniu odpowiednio dopasowanej pożyczki gotówkowej, mieszkaniowej, samochodowej albo konsolidacyjnej. Warto nawiązać z nim współpracę, ponieważ zazwyczaj nie mamy specjalistycznej wiedzy dotyczącej aktualnych kredytów i będziemy mogli ustrzec się błędów, które mogą być bardzo kosztowne.

Na spotkanie z doradcą finansowym warto zabrać ze sobą:

  • umowę o pracę,
  • dowód osobisty,
  • rozliczenie PIT za poprzedni rok,
  • dokumenty dotyczące zarejestrowanej działalności gospodarczej, jeśli ubiegamy się o kredyt firmowy.

Jakie są największe korzyści ze współpracy z doradcą od finansów?

Każdy doradca kredytowy, który działa już od wielu lat na rynku, zanim rozpocznie proces wyszukiwania konkretnego produktu finansowego, na początek zapozna się z aktualną sytuacją materialną swojego klienta oraz jego zarobkami. Pozwoli to ustalić kryteria, według których można znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę, która będzie mogła być spłacana bezproblemowo w miesięcznych ratach.

Proces ubiegania się o dodatkowe finansowanie wymaga skupienia oraz poświęcenie konkretnej ilości czasu, dlatego ekspert od finansów musi charakteryzować się cierpliwością i wytrwałością.

Największe korzyści, jakie osiągnie kredytobiorca decydujący się na doradztwo kredytowe to:

  • duża oszczędność czasu,
  • znalezienie oferty, która jest idealnie dopasowana do zarobków kredytobiorcy,
  • wyjaśnienie skomplikowanych przepisów zawartych w umowie kredytowej,
  • oraz stała współpraca od początku załatwienia finansowania, aż po spłacenie wszystkich rat.

Dlaczego warto korzystać z pomocy ekspertów od finansów?

Doświadczony doradca kredytowy nie skupia się tylko na tym, aby jak najszybciej znaleźć ofertę dla swojego klienta, ponieważ zawsze zależy mu na długofalowej współpracy. Dlatego oprócz wyszukiwania kredytów, pomaga także w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i wspiera kredytobiorcę przez cały proces załatwiania pożyczki, aż po negocjacje z bankami.

Specjalista finansowy znajduje także najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak utrata pracy i klient nie ma możliwości spłacać rat kredytowych. Szuka on wtedy możliwości, aby zawiesić na kilka miesięcy płatności albo rozłożyć raty na jeszcze niższe.

Usługi doradcy kredytowego skierowane są zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Z jego pomocy mogą korzystać także osoby, które mają długi i wpisy w rejestrach dłużników. Pomaga on wyczyścić takie informacje i przeprowadza negocjacje z wierzycielami. Umożliwia to znalezienie wyjścia nawet, wtedy gdy sytuacja wydaje się dla nas beznadziejna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here