PIT 2023 - kiedy i jak się rozliczyć

PIT 2023 – kiedy się rozliczyć?

W systemie podatkowym regularnie wprowadzane są kolejne zmiany. Coroczne rozliczenie PIT spędza sen z powiek wielu z nas, zarówno osobom pracującym w różnych firmach, jak i samozatrudnionym. Należy pamiętać, że tegoroczne zarobki, czyli te z roku 2022, rozliczymy w roku 2023. Jedną z wprowadzonych zmian jest zmiana terminu, została ona ujednolicona dla wszystkich osób. Należy rozliczyć się do 30 kwietnia 2023 roku. Dotyczy to także zarówno osób rozliczających się w sposób tradycyjny, w Urzędzie Skarbowym, jak i poprzez e-pit.

PIT 2023 – dlaczego warto rozliczyć się przez internet?

Jeżeli rozliczanie pit kojarzyło wam się z drukowaniem i wypełnianiem milionów wniosków. Mamy dobre wieści – koniec  z tym. Teraz można łatwo, sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Najlepszym programem do tego jest PITax.pl. To bardzo proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie, dzięki któremu każdy może rozliczyć PIT 2023. Co ważne, jest to także w stu procentach bezpieczne. System nie zadaje dziesiątek pytań, tylko te, które są niezbędne by dobrze rozliczyć przychody, nawet te najbardziej zawiłe. Obsługuje wszystkie druki wraz z załącznikami. Wysłane przez nich pity przechowywane są nawet przez pięć lat. Za pośrednictwem tej strony, pit można wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Każdy otrzyma Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

PIT 2023

Aby rozliczyć się w PITax nie trzeba żadnej wiedzy podatkowej. Wszystko zostało stworzone w taki sposób, aby nawet osoby rozliczające się po raz pierwszy, zrobiły to szybko i poprawnie. Dodatkowo, taki e-pit możemy wysłać z każdego miejsca na świecie. Musisz się rozliczyć, ale jesteś na wakacjach? To żaden problem. Wystarczy laptop z dostępem do internetu i danych o Twoich dochodach i po kilkunastu minutach wszystko masz już za sobą. Nie trzeba już martwić się godzinnymi kolejkami w urzędzie skarbowym. System PITax pozwala szybko rozliczyć podatek PIT w kilku prostych krokach.

Rozliczenie PIT 2023 w dosłownie kilku krokach

Korzystając z tego systemu, rozliczenie PIT będzie prostsze niż kiedykolwiek. Przed przejściem do samej rejestracji oraz rozliczenia, należy przygotować dane dotyczące wszystkich swoich przychodów z roku 2022. Następnie należy ustalić, z jakich ulg będziemy mogli skorzystać. Najczęstsza to na przykład ulga na internet, którą korzystający z PITax rozliczają nawet pięć razy częściej niż dotychczas. Najważniejsze kroki, jakie musimy podjąć, by rozliczyć pit przez internet to:

  • wprowadzenie danych o zarobkach za poprzedni rok
  • uwzględnienie ulg oraz odliczeń
  • wypełnienie wszystkich koniecznych załączników
  • obliczenie podatku PIT
  • wysłanie deklaracji PIT 2023 przez Internet do Urzędu Skarbowego

Rozliczenie PIT 2023

Możliwość rozliczenia się przez Internet z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Bez wątpienia wpłynęły na to pandemiczne czasy, kiedy wizyty w urzędzie zostały ograniczone do minimum. Wiele osób przyzwyczaiło się do możliwości wypełniania wielu formalności online, bo jest to wygodniejsze. Nie musimy brać urlopu, rezerwować czasu na wizytę, która często trwa bardzo długo. Dla wielu takie wizyty są również stresujące, w przeciwieństwie do prostego rozliczenia PIT przez internet. Warto już zastanowić się, w jaki sposób rozliczymy nasze tegoroczne zarobki w kwietniu. Ważne jest, by zacząć wcześniej przygotowywać odpowiednią dokumentację i zadbać o to, by wszystkiego dokonać w terminie. Przy tak prostym, intuicyjnym programie do rozliczania PIT, jeszcze nigdy nie było to takie proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here