Czy wszystko trzeba załatwiać w placówce banku? Dowiedz się, co możesz zrobić przez internet

0
1529

Obecnie prawie wszyscy mamy konto bankowe, a zdarza się, że nigdy nie odwiedzamy oddziału instytucji, gdyż wszystko załatwiamy przez internet. Konkurencja na rynku jest duża, więc chcąc zachęcić klientów do skorzystania właśnie z ich oferty, bank online pozwala na załatwienie wielu spraw bez konieczności kontaktu z obsługą. Jakie możliwości ma taki rachunek?

Jak działa nowoczesne konto w banku online?

Działające na polskim rynku instytucje bankowe oferują prowadzenie rachunków praktycznie bez żadnych opłat, to znaczy określają ich wysokość, ale aktywność klienta sprawia, że jest z nich zwolniony. Obserwuje się tendencję, zgodnie z którą banki dążą do tego, by klienci samodzielnie obsługiwali jak najwięcej funkcji – dziś sami robimy przelewy, wypłacamy pieniądze i składamy różne wnioski. Jeśli dobrze radzimy sobie z obsługą komputera, możemy założyć konto internetowe i korzystać z banku online. Bankowość elektroniczna pozwala na oszczędność czasu, gdyż nie musimy planować wyprawy do oddziału banku, by założyć lokatę, wziąć kredyt czy wykonać zwykły przelew. Wszystkie operacje możemy wykonywać z domu, gdyż konto internetowe jest aktywne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie dotyczą nas świąteczne ani nocne przerwy. Czasami witryna jest odświeżana i wtedy nie możemy z niej korzystać, ale wiemy o tym dużo wcześniej. Jeśli będziemy mieli jakikolwiek problem, zawsze możemy zadzwonić do pracownika infolinii, który z pewnością pomoże. Na stronie działa także czat, za pomocą którego szybko skontaktujemy się z pracownikiem banku. Tego typu konto bankowe jest całkowicie bezpieczne – jest bowiem chronione unikalnym hasłem, a samo logowanie odbywa się przy pomocy zaszyfrowanego protokołu SSL. Za jego pośrednictwem możemy zrobić przelew, zamówić różne usługi bankowe, opłacić składki, a nawet (zakładając tzw. Profil Zaufany), załatwić sprawy urzędowe, np. uzyskać zasiłek.

Nowoczesne aplikacje mobilne w banku online

Do nowoczesnego konta w banku online oferowana jest także aplikacja, którą możemy pobrać na swój smartfon. Bank w telefonie to wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, czyli zabezpieczyć telefon. Korzystając z aplikacji mobilnej ustalmy limit na przelewy i wydatki mobilne. Banki ustalają automatycznie, niskie limity dla transakcji zlecanych przez aplikację w telefonie – w ten sposób zabezpieczają nas przed utratą pieniędzy, do której mogłoby dojść po kradzieży smartfona. Jeśli limity dla bankowości mobilnej są zbyt wysokie na nasze potrzeby, obniżmy je. Trzeba także założyć silne hasła: osobne do telefonu i do aplikacji bankowej. Hasło do telefonu umożliwia blokowanie ekranu startowego i dostępu do aplikacji, co w przypadku kradzieży telefonu zablokuje dostęp do jego zawartości – haker pewnie sobie z tym poradzi, ale w tym czasie wyłączymy dostęp do bankowości.

Nowoczesne konto w banku online jest połączone z wieloma usługami dodatkowymi. Bankowość elektroniczna i aplikacje mobilne dają dużo możliwości i ułatwiają korzystanie z rachunku.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty/nest-gotowka-na-klik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here