Wózki widłowe z nowoczesnym systemem, umożliwiającym częściową automatyzację ich pracy, są innowacją w branży logistycznej. Zakup takiego sprzętu pozwala zminimalizować koszty i zaoszczędzić przestrzeń magazynową, przy jednoczesnym wzroście liczby ładunków. Obecnie na rynku dostępne są wózki z kompleksowymi rozwiązaniami automatyzacji, automatyzacją pracy za pomocą aplikacji oraz z systemem półautomatycznym.

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem magazynów, sortowni, hal produkcyjnych, centrów logistycznych oraz placów budowy. Są one niezbędne przy składowaniu, rozładowywaniu i transportowaniu ciężkich ładunków.

Systemy automatyczne w wózkach widłowych

Jednym z wiodących producentów w zakresie wprowadzania nowinek technologicznych do branży logistycznej jest firma Still. Sprzęt tej marki cieszy się dużą popularnością, za którą idzie renoma i zaufanie klientów. Wózki automatyczne Still dostosowane do indywidualnych do potrzeb przedsiębiorców. Dostępne są one z trzema różnymi systemami:

  • iGoSystems, stanowiące kompleksowe rozwiązania automatyzacji. Wózki z takimi systemami wyposażone są w komputery, rozdzielające zadania z systemu przedsiębiorstwa. Oprócz tego komputery odpowiadają za kontrolowanie prędkości, ruchu na ustalonych trasach oraz poziomu baterii,
  • iGoEasy, które umożliwiają sterowanie wózkiem widłowym za pomocą iPada. Dzięki takiemu rozwiązaniu wózki mogą składować towary do 800 mm. Ponadto nie trzeba specjalistycznych umiejętności do obsługi takiego sprzętu,
  • iGoRemote, który pozwala na częściową automatyzację pracy wózka widłowego. Dzięki temu rozwiązaniu można zminimalizować obciążenie fizyczne pracowników.

Wózki automatyczne – wady i zalety

Automatyzacja pracy wózków widłowych jest naturalną konsekwencją rozwoju technologicznego. Użytkowanie takiego sprzętu ma wiele zalet – wśród najważniejszych można wymienić: oszczędność czasu, zminimalizowanie ryzyka szkód, poprawę wydajności pracy oraz usprawnienie procesu transportowania i składowania towarów. Wózki automatyczne mają także wady. Najważniejszą z nich jest ich cena, która w zależności od typu wózka oraz rodzaju zastosowanego systemu, może sięgać nawet kilkuset tysięcy zł. Oprócz tego automatyzacja procesu transportowania składowania towarów w dłuższej perspektywie pociąga za sobą zwolnienia pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here