Zakres ubezpieczenia na życie powinien być najważniejszym kryterium, jakie uwzględniamy przy jego wyborze. W rzeczywistości jednak duży wpływ na naszą decyzję ma jego cena i comiesięczne koszty, jakie będziemy musieli ponieść z jego tytułu. Zapoznanie się z ofertą dostępną na stronie internetowej ubezpieczyciela nie jest często jednoznaczną informacją, ile będzie nas to kosztować. Aby się tego dowiedzieć, należy wybrać kalkulator ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie może być podstawowe lub też dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb o większym zakresie. Trzeba więc pamiętać, że polisa w zależności od każdego klienta może mieć inną cenę.

Kalkulator ubezpieczenia na życie – jak korzystać?

O rzeczywistej cenie naszego ubezpieczenia możemy dowiedzieć się od agenta ubezpieczeniowego lub też wybierając kalkulator ubezpieczenia na życie. Jest to narzędzie bardzo proste w użyciu, dostępne na stronach internetowych niektórych ubezpieczycieli. Dzięki niemu otrzymamy zbliżoną cenę polisy do tej, którą możemy wykupić.

Kalkulator ubezpieczenia na życie oblicza koszt naszej indywidualnej polis na podstawie podanych przez nas danych. Należy uzupełnić go o następujące informacje:

  • Datę urodzenia
  • Kwotę ubezpieczenia

Tylko te dwie informację wystarczą, aby natychmiast pokazała się nam miesięczna składka, którą będziemy zobowiązani opłacać.

Przykład:

Pani Kowalska urodziła się 1 maja 1990 roku. Wybrała kwotę ubezpieczenia 500 tys. złotych. Jej miesięczna składka wynosi 25 zł. To niewiele, zważywszy na korzyści, jakie są z tym związane.

Comiesięczne zobowiązanie

Warto odpowiednio wcześniej przeanalizować swoją zdolność finansową i odpowiedzieć sobie na pytanie – ile jestem w stanie płacić każdego miesiąca bez niekorzystnego wpływu na mój domowy budżet. Jednocześnie należy mieć świadomość, że polisa na życie jest niezastąpionym zabezpieczeniem siebie samach i naszych bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here