Jak pobrać zdjęcie z Instagrama

Instagram, jest to jeden z kanałów mediów społecznościowych, można zamieszczać na nim zdjęcia i filmy, a także udostępniać tak zwane relacje. Jest to medium od lat cieszące się nieustającą popularnością wśród użytkowników różnego wieku, które znajduje też zastosowanie w marketingu i budowaniu marek.

Wielu ludzi obecnie próbuje za pośrednictwem Instagrama stać się influencerem, mieć wpływ na kształtowanie opinii na różne tematy, czy też po prostu dorobić się na nim. Aplikacja jest dostępna na większości standardowych urządzeń mobilnych, można ją przeglądać również przez zwykłą przeglądarkę internetową.

Nierzadko, podczas przewijania feedu na Instagramie natrafiamy na zdjęcie, które szczególnie przykuje naszą uwagę. Niekiedy są to nasze własne zdjęcia, które wrzuciliśmy kilka lat temu, a straciliśmy do nich fizyczny dostęp. – Komentuje ekspert z Polskielajki.pl

Niezależnie od powodu, możemy natrafić na ścianę, ponieważ standardowo Instagram nie posiada funkcjonalności, która pozwalałaby na pobranie uprzednio wgranego zdjęcia.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? – 2 sposoby

Metody, które zostaną opisane poniżej, są w pełni legalne i nie stoją w sprzeczności z regulaminem Instagrama, netykietą czy prawem panującym w Polsce, dlatego warto się z nimi zapoznać, jeśli chcemy pobrać zdjęcie.

DownloadGram

Pierwsza metoda, o której wspomnimy, jest dostępna zarówno z poziomu komputerowej przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych.

By z niej skorzystać, konieczne będzie uprzednie skopiowanie linku zdjęcia z Instagrama, na urządzeniach mobilnych możemy zrobić, klikając na ikonkę trzech kropek nad zdjęciem i wybierając opcję ‘Kopiuj link’, w klasycznej przeglądarce internetowej na komputerze link do zdjęcia wyświetli się po kliknięciu w nie.

Z tak przygotowanym adresem zdjęcia uruchamiamy przeglądarkę internetową i podajemy adres https://downloadgram.com/. Wystarczy, że skopiowany wcześniej link wkleimy w pole widoczne na stronie, następnie klikniemy na „Download”, a następnie na „Download Image” i już za chwilę możemy cieszyć się wybranym zdjęciem pobranym na dysk naszego urządzenia! Warto wspomnieć o tym, że DownloadGram nie ogranicza się do pobierania tylko i wyłącznie fotografii!

Oczywiście, wspomniana strona nie jest jedynym serwisem świadczącym tego typu usługi. Cechuje się ona niską ilością wyświetlanych reklam, podobnie jak na przykład www.downloadvideosfrom.com – alternatyw jest naprawdę wiele, jest w czym wybierać, jednakże nie ma co spodziewać się znaczących różnic w zakresie możliwości, które mamy do wyboru – niektóre serwisy będą stanowiły lustrzaną kopię innych, a jedyne rozbieżności, jakie będziemy mogli zaobserwować, będą zachodziły w designie strony, czy ilości wyświetlonych reklam.

Aplikacje mobilne

Innym sposobem przeznaczonym do pobierania zdjęć z Instagrama na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych, na których można uruchomić sam Instagram, są aplikacje mobilne. Większość z nich jest dostępna zupełnie za darmo, są one dla osób korzystających z social mediów na przykład na telefonie dużo wygodniejsze, głównie z tego powodu, że nie wymagają kopiowania linków i wklejania ich w odpowiednie miejsce, mają natomiast w większości jedną, wspólną wadę, czyli denerwujące reklamy. Jest to koszt, na jaki musimy się zgodzić jeśli chcemy korzystać z aplikacji, które w większości wypadków są darmowe. Poprzez reklamy redukuje się potrzeba nałożenia na aplikację opłaty, która wynagrodziłaby prace programistów poświęcone na to, byśmy mogli cieszyć się pobranymi zdjęciami.

Aplikacji tego typu jest w sklepach z aplikacjami Google bądź Apple Store bez liku, większość z nich zostanie nam podpowiedziana przez odpowiednie algorytmy po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „Instagram Downloader” – zazwyczaj nie różnią się one od siebie funkcjonalnością, więc jeśli mamy problem z wyborem aplikacji, z której chcemy skorzystać, możemy kierować się podczas wyboru ilością pozytywnych ocen i komentarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here