Jak postawić na odpowiednie obuwie robocze?

0
2016

Obuwie robocze jak najbardziej jest elementem podstawowym w zasadzie każdego roboczego ubrania. Obuwie ma za zadanie chronić naszą stopę przed mechanicznymi urazami, ale nie tylko. Ma ją również chronić przed substancjami toksycznymi, żrącymi oraz skutkami ubocznymi działań w temperaturach skrajnych.

Zależnie od pracy wykonywanej

Gdy wybieramy buty robocze, to dobrać je powinniśmy w zależności od rodzaju przez nas wykonywanej pracy. Pozwala to na uniknięcie wszelkich zagrożeń. Do tego będziemy mieli pracę naprawdę komfortową. W roboczych butach niejednokrotnie spędzamy przecież cały dzień. Istotne jest zatem to, aby buty były maksymalnie wygodne. Pięta musi przylegać do buta. But z kolei musi być na jakieś pół centymetra dłuższy od stopy. Buty nie mogą być zbyt małe. Nie mogą także uciskać naszej stopy. Jest to tak ważne, ponieważ może nam spuchnąć noga.

Buty od znanego producenta

Gdy już kupujemy buty robocze, to powinniśmy zainwestować w buty od znanego producenta. Dzięki temu będziemy mieli zapewnioną jakość wysoką, a to się przekłada na zwiększenie samej długości używania tego obuwia. Na pewno musimy sobie zmierzyć długość stopy oraz go dopasować do rozmiaru odpowiedniego. Pamiętajmy, że zawsze musimy korzystać z rozmiarówki danego producenta. Pamiętać musimy, że buty od różnych producentów między sobą się różnią wielkością. Buty się także różnią szerokością. Niektórzy producenci mają w ofercie swojej buty o szerokości zwiększonej. Z racji na budowę wyróżniamy: trzewiki, półbuty, sandały czy też buty do kolan. Podstawowe rodzaje obuwia to obuwie bezpieczne, obuwie ochronne oraz obuwie zawodowe. Bezpieczne obuwie posiada podnosek. Wytrzymuje on siłą nacisku. Obuwie ochronne posiada podnosi, które wytrzymają uderzenia z energią. Z kolei obuwie zawodowe posiada ochronne cechy, ale jednocześnie nie posiada już podnoska.

Lepiej kupmy sami

W pracy od swojego pracodawcy najczęściej dostajemy ochronne buty. Najczęściej są one jednak wątpliwej jakości. Nie powinniśmy jednak stosować tylko i wyłącznie tego obuwia. Pamiętajmy, że chodzi tutaj jak najbardziej o nasze zdrowie oraz o nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy zatem śmiało zdecydować się na zakup odpowiednich butów, które będą jednocześnie wysokiej jakości, będą komfortowe oraz nie będą u nas powodowały bólu stóp oraz nóg. Naprawdę jest to możliwe do osiągnięcia. Pamiętajmy o tym. Warto jeszcze dodać na sam koniec, że nie potrzebujemy na to dużych pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy z:butyrobocze.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here