Szafa chłodnicza idealna do cukierni

Szafa chłodnicza wystawowa to element obowiązkowy w absolutnie każdej cukierni. W końcu klient musi zobaczyć ciasto czy inny smakołyk, który kupuje, jednak jednocześnie ów smakołyk musi być przechowywany w zimnie. co jest absolutnie najważniejsze podczas wyboru takiej szafy chłodniczej?

1) odpowiedni typ chłodzenia i jakość

Przede wszystkim koniecznie trzeba spojrzeć na to, czy szafa chłodnicza, jaką posiadamy albo też, którą chcemy kupić, naprawdę cechuje się odpowiednio wysoką jakością.

Dlaczego jest to tak istotne? Tutaj trzeba zwrócić uwagę na to, że pracujemy z żywnością. Zepsucie się takiej szafy chłodniczej, nieutrzymanie odpowiedniej temperatury itp. – to wszystko przede wszystkim szkodliwe może być dla naszych klientów!

Co więcej, bardzo istotne jest to, aby koniecznie zadbać o odpowiedni typ chłodzenia. Chodzi o to, aby żywność się nie przesuszała. Warto także pomyśleć o takiej szafie, która jest skonstruowana tak, że poszczególne zapachy się nie przenikają w żaden sposób.

2) możliwość zachowania higieny i czystości

W zakresie zakupu dobrej jakości szaf chłodniczych ważne jest to, aby generalnie umożliwiały one zachowanie czystości i pełnej higieny. Ponownie, jest to żywność, zatem wszystko musi być idealnie czyste.

Na czym jednak polega taka możliwość zachowania czystości? Przecież w zasadzie to każdą lodówkę można umyć. Owszem, można. Niemniej trzeba tu wziąć pod uwagę, że niestety już nie każda lodówka będzie łatwa do umycia dokładnego. Wysokiej klasy szafy chłodzące nie mają żadnych trudno dostępnych miejsc, kiepskiej jakości gumek gromadzących brud itp.

3) odpowiedni rozstaw półek, możliwość robienia roszad

Wiadomo także, ze każdy z nas ma już jakiś pomysł na to, w jaki sposób będzie mógł zaaranżować sobie taką przestrzeń na półkach. Dlatego też naprawdę bardzo istotne jest to, aby wybrać taką lodówkę, gdzie będzie możliwość zaaranżowania wszystkiego tak, jak chcemy.

Co ważne, warto także pomyśleć o tym w kontekście przyszłościowym. Otóż szafa chłodnicza musi mieć możliwość roszady półek. To, że jednego roku sprzedajemy wysokie ciasta, przecież nie oznacza, że następnego nagle do mody nie wejdą same tarty. Trzeba będzie wówczas odpowiednio dostosować wystawę.

Szafy chłodnicza dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here