Czy warto inwestować w nieruchomości

Jeśli poszukamy listy, w co zainwestować pieniądze w 2020 roku, z pewnością w pobliżu jej szczytu znajdziemy pozycję o nazwie nieruchomości. Poleca się je jako cel inwestycji już od wielu lat i nie zanosi się na to, aby miało się to w najbliżej przyszłości zmienić. Jednak dlaczego właściwie uważa je się za tak opłacalną inwestycję? Czy warto w nie inwestować?

House flipping

Tak zwany house flipping to metoda na zarabianie poprzez inwestycje w nieruchomości. Polega na kupnie domu lub mieszkania w stanie wymagającym remontu, po czym podniesienie jego wartości i sprzedaż z zyskiem. Brzmi bardzo prosto, ale w praktyce może być nieco trudniejsze. W końcu przeprowadzenie remontu wymaga niemałych zasobów finansowych, a także czasu. Nigdy nie mamy także gwarancji, że rzeczywiście uda nam się później sprzedać nieruchomość po lepszej cenie. Mimo wszystko uważa się to za całkiem pewny sposób na zarobek, o ile będzie się rzeczywiście w stanie wychwycić dobrą okazję. Kluczem jest wynajdywanie takich mieszkań, które dostępne są w naprawdę okazyjnej cenie, a doprowadzenie ich do lepszego stanu powinno być możliwe bez większych trudności. Rynek nieruchomości jest stabilny – ludzie zawsze potrzebowali i będą potrzebować schronienia, nie powinniśmy się więc obawiać o stratę na inwestycji.

Zakup domu pod wynajem

Inwestycja w nieruchomości nie musi wcale oznaczać pozbywania się ich jak najszybciej z zyskiem. Coraz popularniejszą opcją jest zakup mieszkania (często nawet na kredyt), po czym wynajmowanie go. To rozwiązanie ma sporo zalet – nie dość, że zapewniamy sobie dochód pasywny, to jeszcze w przyszłości możemy to mieszkanie sprzedać, sami w nim zamieszkać lub przekazać dzieciom. Jedynym minusem jest fakt, że wynajmowanie mieszkania zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiemy, czy lokatorzy rzeczywiście będą płacić nam na czas i nie obniżą wartości naszego mieszkania. Dodatkowo będziemy musieli poświęcić nieco czasu na obsługę nieruchomości  i w razie czego pomagać lokatorom.

Podnajem nieruchomości

Co ciekawe, żeby inwestować w nieruchomości i na nich zarabiać nie trzeba być nawet właścicielem jakiegokolwiek mieszkania. W jaki sposób? Poprzez podnajem. Polega to na tym, że wynajmujemy od kogoś mieszkanie i podnosimy jego standard, po czym podnajmujemy innym lokatorom za kwotę wyższą, niż sami płacimy. Dzięki temu generujemy sobie zysk pasywny z różnicy pomiędzy tym, co otrzymamy od lokatorów, a co będziemy musieli zapłacić właścicielowi mieszkania.

Jak widać, na nieruchomościach zarabiać można dużo i na różne sposoby, chociaż na ogół wymaga to także sporego kapitału początkowego. Nie ma się więc co dziwić, że na listach tego, w co zainwestować pieniądze w 2020 roku https://finanse.net.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze-w-2019-roku/ nieruchomości zawsze plasują się tak wysoko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here