Po zakończeniu studiów wreszcie możesz odpocząć od całonocnego zakuwania, egzaminów weryfikujących Twoją wiedzę i przyswajania gigabajtów nowych informacji. Ale czy na pewno? Nawet jeśli ukończysz dwa kierunki studiów z wyróżnieniem i masz za sobą staż w renomowanej firmie, wciąż nie wiesz wszystkiego. Żadna dziedzina nie stoi w miejscu, dlatego w trakcie pracy będziesz musiał wielokrotnie uzupełniać swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach doszkalających. Podpowiadamy zatem, dlatego warto brać udział w szkoleniach i co można zyskać dzięki dodatkowym zajęciom.

Nie stoisz w miejscu

Podobno kto stoi w miejscu, ten się cofa. Zasada ta dość brutalnie sprawdza się na rynku pracy – jeśli teraz nie zadbasz o rozwój i nie nabędziesz nowych umiejętności, wkrótce możesz żałować. Nawet jeśli praca wydaje Ci się stabilna i pewna, Twoje poczucie bezpieczeństwa może zostać zachwiane przez m.in. roszady w kadrze zarządzającej, fuzję lub przejęcie firmy przez inne przedsiębiorstwo. Z pewnością warto brać udział w szkoleniach, aby zyskać wysokie kompetencje i przez to zachować stanowisko mimo poważnych zmian w firmie.

Uczysz się nowych rzeczy

Warsztaty z gotowania, kursy językowe i szkolenie z obsługi klienta? Czemu nie! Nie musisz doszkalać się wyłącznie z zagadnień dotyczących Twojej pracy, możesz wybrać kurs zupełnie niezwiązany ze swoim wykształceniem czy stanowiskiem. W ten sposób zyskasz nowe umiejętności i kto wie, może odnajdziesz swoją prawdziwą pasję? Warto brać udział w szkoleniach choćby po to, by zyskać szersze pole manewru na rynku pacy. Kiepska sytuacja w Twoim sektorze zawodowym może wymóc konieczność zmiany pracy w zupełnie innej dziedzinie. Jeśli często uczestniczysz w różnego rodzaju kursach i warsztatach, znacznie łatwiej przebranżowisz się i szybciej znajdziesz pracę w nowym zawodzie.

Poznajesz ciekawych ludzi

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach? Z pewnością jednym z pozytywnych aspektów ciągłego doszkalania jest zyskanie nowych kontaktów. Nowe znajomości pozwolą Ci spojrzeć na życie z szerszej perspektywy – poznasz inne punkty widzenia  i różne opinie, wymienisz się doświadczeniami. W trakcie warsztatów i kursów będziesz miał do czynienia z ludźmi z rozmaitych branż, dzięki czemu Twoje kontakty zawodowe nie będą ograniczały się jedynie do pracowników z Twojej firmy. Kto wie, może podczas szkoleń nawiążesz współpracę z osobami, które pozytywnie wpłyną na ścieżkę Twojej kariery?

Rozwijasz swoje pozytywne cechy

Aby wziąć udział w szkoleniach, często musisz zaplanować całą logistykę przedsięwzięcia. Musisz być mistrzem organizacji, by przez szkolenie nie zaniedbać obowiązków zawodowych i rodzinnych. Czasami trzeba załatwić opiekę nad dzieckiem, innym razem zadbać o dojazd i zakwaterowanie w obcym mieście. Dzięki temu stajesz się bardziej zdyscyplinowany i odpowiedzialny, ponadto lepiej zarządzasz swoim czasem. Wyjazd na kurs, warsztaty lub szkolenie wyzwala energię, którą tracisz bezpowrotnie siedząc przed komputerem czy telewizorem.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach? Oczywistą korzyścią są aspekty zawodowe – lepsze kwalifikacje, zyskanie nowych umiejętności praktycznych, więcej możliwości przy zmianie pracy. Uczestnictwo w zajęciach dodatkowych będzie miało  pozytywny wpływ również na sferę prywatną, zwłaszcza jeśli na co dzień obracasz się w wąskiej grupie ludzi i brakuje Ci chęci do podejmowania nowych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here