kredyt gotówkowy

Nie jest tajemnicą, że teraz prawie każdy produkt można kupić na kredyt, nie mając wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć pełną cenę zakupu. Do usług kupujących są doradcy kredytowi. Ich umiejętności perswazji są skuteczne. Wystarczy złożyć wniosek o kredyt, a po kilku minutach można zostać posiadaczem sporej kwoty na koncie osobistym.

Na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę przy wyborze instytucji do zaciągnięcia kredytu?

Kredyt to zobowiązanie

Nawet tani kredyt gotówkowy nakłada pewne obowiązki. Podpisujesz z bankiem umowę kredytową, na mocy której będziesz musiał spłacić kwotę kredytu, zapłacić odsetki od kapitału, a bardzo często także uiścić opłatę za udzielenie kredytu. Nie można nie brać pod uwagę możliwych problemów, na przykład, jeśli nie możesz dokonać kolejnej płatności pożyczki na czas. Oto porady prawnika — na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz wziąć kredyt.

Darmowy ser tylko w pułapce na myszy

Banki nie są organizacjami charytatywnymi, więc każdy stara się zarobić na udzielonej pożyczce. Nieoprocentowane i bezpłatne pieniądze w naturze nie istnieją, więc pamiętaj, że oprócz samej kwoty pożyczki będziesz musiał zapłacić bankowi odsetki od sumy. Wysokość oprocentowania kredytów zależy od konkretnego banku i programu kredytowego, dlatego przed zaciągnięciem kredytu należy zapoznać się z warunkami kredytowania.
Pamiętaj, że szybkie pieniądze to drogie pieniądze, a pożyczka na kartę jest zwykle droższa niż zwykła pożyczka konsumencka.

Ściśle według harmonogramu

Tani kredyt podzielony jest na części. Cechą pożyczki jest to, że spłacasz bankowi w częściach w ściśle określonych terminach. Dlatego nie należy opóźniać dokonywania kolejnych płatności i działać jak w harmonogramie. W przypadku opóźnienia bank naliczy kary. Wielu kredytobiorców błędnie uważa, że przy wpłacaniu większych kwot niż miesięczna, pożyczka spłaci się szybciej. Tak nie jest, bank pobierze z konta tylko kwotę, która jest zapisana w harmonogramie.

Karty kredytowe – alternatywa do kredytu gotówkowego

Karty kredytowa w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego działa na innej zasadzie. Oferuje ona stały dostęp do pieniędzy w wysokości określonego limitu karty, który jest ustalany na podstawie wyliczonej przez bank zdolności kredytowej. Największym plusem takiego rozwiązania jest to, że użytkowanie takiej karty jest bezpłatne, gdy zadłużenie będzie przez nas spłacane w okresie bezodsetkowym. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz na https://gf24.pl/24817/kredyt-gotowkowy-vs-karta-kredytowa-ktory-produkt-wybrac/.

Ubezpieczać, czy nie ubezpieczać?

Wszelkiego rodzaju programy ubezpieczeń na życie i zdrowie kredytobiorców podrażają kredyt gotówkowy. Czasem kredytobiorcy nie są ostrzegani o istnieniu ubezpieczenia i tylko po dokładnym przeczytaniu umowy osoba dowiaduje się, że co miesiąc musi wpłacić dodatkową kwotę.

Pamiętaj, że zgodnie z prawem nikt nie może cię zmusić do ubezpieczenia swojego życia.

Najważniejszą radą, jaką można udzielić przyszłym kredytobiorcom to – wnikliwe czytanie zapisów umowy od początku do końca. Każdy szczegół jest ważny i nie należy pomijać zapisów drobną czcionką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here