Czym dokładnie jest Rządowy program mój prąd

Warto mieć świadomość, że programy, które oferują dofinansowanie do fotowoltaiki od wielu lat cieszą się w kraju ogromną popularnością. Godny uwagi jest fakt, że według dokładnego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej od 2014 do 2020 roku Polacy skorzystali z dopłat na kwotę przekraczającą 4 mld złotych. Czym dokładnie jest Rządowy program Mój Prąd?

Na czym dokładnie polega Rządowy program Mój Prąd?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to rozwiązanie, którego celem jest popularyzacja różnego rodzaju systemów fotowoltaicznych bazujących na modelu Prosumenta.

Zadaniem programu jest zatem wspieranie wszystkich osób, które są zainteresowane samodzielnym produkowaniem czystej energii elektrycznej. Z kolei pomoc Rządowego programu Mój Prąd jest przyznawana w formie dotacji bezzwrotnej.

Dofinansowanie “Mój Prąd” – warunki

Należy mieć świadomość, że wnioski o wspomnianą dopłatę powinny być składane po zakończeniu całego projektu związanego z wdrożeniem fotowoltaiki. Godny uwagi jest również fakt, że beneficjenci są zobowiązani do korzystania z fotowoltaiki przynajmniej przez 3 lata od momentu wypłaty pieniędzy.

Z kolei wszystkie urządzenia, które wchodzą w skład omawianej instalacji koniecznie muszą być wyprodukowane przynajmniej 24 miesiące przed dokonaniem montażu. Nie można również zapomnieć, że pieniądze będą przyznawane jednorazowo dla poszczególnych instalacji.

Jak i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie?

Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane mają możliwość złożenia wniosku na dwa sposoby, czyli w wersji elektronicznej lub papierowej. Należy także mieć świadomość, że konieczne jest posiadanie e-dowodu z aktywną warstwą elektroniczną lub profilu zaufanego.

Należy także przed złożeniem wniosku przygotować skany takich dokumentów, jak: faktura za dostawę oraz montaż instalacji, oświadczenie o dokonaniu zapłaty albo dowód zapłaty faktury, zaświadczenie OSD o montażu licznika

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie przedsiębiorstwa zajmujące się montażem paneli fotowoltaicznych pomagają także swoim klientom w uzyskaniu dofinansowania. W ten sposób osoba zainteresowana nie musi się martwić, że dany dokument zostanie wypełniony nieprawidłowo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Fotowoltaika Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here