czym jest przekładka do segregatora?

Jeżeli nasza praca wymaga od nas przygotowywania dokumentów, ważne jest żeby zadbać o ich segregację. Pomocne w tym są akcesoria papiernicze. Dokumenty zwykle przechowuje się w segregatorach.

Aby zachować w nich porządek, warto kupić dodatkowe akcesoria i artykuły papiernicze. Najbardziej pomocne będą przekładki do segregatorów, dzięki nim łatwiej jest utrzymać porządek w dokumentach, co skutkuje szybszym odnalezieniem potrzebnej rzeczy.

Przekładki do segregatorów – rodzaje

Przekładki do segregatorów dostępne są w różnych postaciach. Najczęściej wybierane są przekładki alfabetyczne oraz przekładki numeryczne. Ich zastosowanie jest różnorodne, wybór przekładek zależy od tego, do czego mają być one wykorzystywane.

Przekładki do segregatorów dla dzieci

W ostatnim czasie dość popularne stały się również gładkie przekładki do segregatora. Ich zaletą jest to, że można samemu je opisać. Zgodnie z treścią dokumentów, które się znajdują w środku. Ten rodzaj przekładek występuje w różnych kolorach na registrach lub w całości. Indeksy, które sąsiadują ze sobą różnią się kolorami, dzięki temu łatwiej jest się odnaleźć.

Jakie są rozmiary przekładek do segregatorów?

Tak jak wiele jest rodzajów przekładek do segregatorów, tak samo jest wiele ich rozmiarów. Jeżeli chodzi o najpopularniejszy format, to jest nim format A4. Oprócz tego często wybierane są również przekładki w formacie A5 i A3. Dodatkowo możemy wybrać orientację, od nas zależy czy wybierzemy pionową, czy poziomą.

Na rynku dostępne są również przekładki, które pozwalają oddzielić dokumenty A4, które są schowane w koszulach. Takie przekładki wyróżniają się tym, że są około 2 cm wyższe, dzięki temu indeksy wystają poza krawędź koszulek, co skutkuje tym, że przekładki są lepiej widoczne. Jeżeli wybierzemy przekładki w standardowym rozmiarze, w ich przypadku nie jest to takie łatwe.

Ciekawą alternatywą są również przekładki w rozmiarze ⅓ A4. W sklepach powinniśmy ich szukać pod nazwą separatory lub paski oddzielające. Ten rodzaj przekładek występuje w wymiarach: od 98 do 120 mm wysokości i od 230 do 240 mm szerokości. Kształt zazwyczaj jest prostokątny.

Przeczytaj też: http://www.psychomanipulacja.pl/pozostale-artykuly-szkolne-co-przyda-sie-dziecku-w-szkole/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here