Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonych zakupów oraz wyjazdów. Większość z nas pragnie spędzić ten magiczny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak zanim wybierzemy się bardzo często w długą trasę, warto się do takiej podróży dobrze przygotować. Nie można zapominać, że grudzień nie jest najlepszym miesiącem do jazdy autem. Przed wyjazdem trzeba koniecznie sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu. Nie można zapomnieć też o prezentach dla najbliższych.

Stan techniczny auta

W pierwszej kolejności należy sprawdzić rzeczy, które jesteśmy wstanie ocenić samodzielnie. Jednym z takich elementów są opony. Ta część samochodu ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ to właśnie ona ma kontakt z podłożem, po którym jedziemy. Opony powinny być dostosowane do pory roku. W listopadzie-grudniu oczywiście powinniśmy mieć zamontowane w aucie opony zimowe. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy wstanie tego zrobić należy sprawdzić stan techniczny opon, które posiadamy. Przede wszystkim należy ocenić stan bieżnika.

Kolejną rzeczą, którą należy skontrolować to poziom oleju. Nie jest to zbyt trudne robi się to przy pomocy bagnetu. Gdy oleju jest zbyt mało należy go uzupełnić. Pamiętajmy by używać tego samego oleju, który już znajduje się w silniku. W następnej kolejności należy sprawdzić stan płynu hamulcowego, płynu do chłodnic oraz płynu do spryskiwaczy.

Podarki dla najbliższych

Gdy już wyczyścimy nasze auto i sprawdzimy jego stan techniczny, warto pomyśleć jakie kupić prezenty na święta. Możliwości jest dużo. W przypadku dzieci dobrym wyborem są gry planszowe lub komputerowe. Prezentami, które często sprawdzają się w przypadku najmłodszych są też klocki.

W przypadku rodziców wybór prezentu już nie jest taką prostą sprawą. Osobom lubiącym kawę można kupić ekspres do kawy. Taki podarunek na pewno sprawi wiele radości. Coraz bogatsza jest oferta kart prezentowych do różnych sklepów.

Można też zdecydować się na zakup książki. Jest to świetny pomysł pod warunkiem, że przy wyborze konkretnego tytułu będziemy kierować się gustem osoby obdarowywanej a nie swoim.

Jeśli nie mamy pomysłu na oryginalny prezent można kupić jakiś gadżet elektroniczny, na przykład tablet lub czytnik e-booków. Urządzenia tego typu mają tę zaletę, że podobają się prawie każdemu. Nie musimy się, więc martwić, że nie trafimy w czyjeś gusta. Tablet jest urządzeniem wielofunkcyjnym, może służyć zarówno do zabawy jak i do nauki. Czytnik natomiast daje możliwość korzystania z niezliczonej ilości książek cyfrowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here