Pakiet ubezpieczeniowy OC i AC jest sporym obciążeniem finansowym dla właścicieli wszystkich pojazdów mechanicznych – zarówno samochodów, jak i motorów. Ceny polis komunikacyjnych mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Z tego powodu warto porównywać oferty, korzystając z porównywarek i kalkulatorów online.

Polskie prawo nakłada na wszystkich właścicieli samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Oprócz tego właściciele nowszych samochodów bardzo często decydują się również na zakup polisy autocasco (AC).

Kto może liczyć na najtańsze ubezpieczenie OC i AC?

Cena ubezpieczeń komunikacyjnych uzależniona jest od wielu czynników, w tym przede wszystkim od: wieku kierowcy i jego doświadczenia za kierownicą, dotychczasowej historii ubezpieczeniowej, a także stanu technicznego pojazdu – przebiegu, rodzaju silnika, typu paliwa oraz marki i roku produkcji. Nie bez znaczenia są również posiadane zniżki, których wysokość może różnić się w zależności od wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Na najtańsze ubezpieczenie OC i AC mogą liczyć kierowcy z długoletnim stażem za kierownicą, a także bezszkodową historią ubezpieczenia. Ceny polis pomiędzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi mogą różnić się nawet o kilkaset zł. Z tego powodu przed zakupem pakietu ubezpieczenia OC i AC warto porównać oferty. Można to zrobić np. za pośrednictwem porównywarki online, jak https://porowneo.pl/.

Ubezpieczenie OC i AC – w pakiecie kosztuje taniej

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki przy jednoczesnym zakupie polisy OC i AC. Przy czym wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych powinni pamiętać o tym, że zakres ubezpieczenia AC może być swobodne kształtowany, co znacząco wpływa na ostateczny koszt polisy.

Skuteczne sposoby na obniżenie składki polisy OC i AC

Osoby, którym zależy na taniej składce OC i AC, powinny przede wszystkim postawić na bezpieczną jazdę – unikać sytuacji zagrożenia, przestrzegać przepisów drogowych, a także nie rozwijać ryzykownej prędkości. Jest to bardzo ważne, ponieważ na najtańsze OC i AC mogą liczyć w głównej mierze kierowcy, którzy mają zniżki za bezszkodową jazdę. Oprócz tego wśród skutecznych sposobów na obniżenie składki ubezpieczeń komunikacyjnych można wymienić:

  • zakup polisy OC i AC przez internet,
  • negocjacje z agentem ubezpieczeniowym,
  • skorzystanie z pakietów lojalnościowych dla stałych klientów,

skorzystanie ze zniżek za bezszkodową jazdę osób z najbliższej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here